Zidan Sertdemir kimdirZidan Sertdemir ailesi? Zidan Sertdemir nereli? Zidan Sertdemir kaç yaşında? Zidan Sertdemir nerede oynuyor? Zidan Sertdemir'in hayatını sizler için araştırdık...

Kısmetse Olur Buse Ünlü Kimdir? Buse Ünlü Nereli ve Kaç Yaşında? Kısmetse Olur Buse Ünlü Kimdir? Buse Ünlü Nereli ve Kaç Yaşında?

Zidan Sertdemir kimdir?

2005 yılında Danimarka'da dünyaya gelen Batuhan Zidan Sertdemir, genç yaşına rağmen birçok Avrupa devini yakalamayı başardı. Türkiye'deki menşe yeri hakkında bilgi henüz elde edilmedi.

Yaşına göre fiziksel gücü üst düzeyde olan Batuhan'ın tabiri caizse raket gibi bir sol ayağı var. Ara pasları, oyun zekası, tekniği ve fiziği ile kariyerine zirvede bir futbolcu olma yolunda devam ediyor.

Bugün itibariyle Almanya Bundesliga ekiplerinden Leverkusen'de forma giymektedir. Ancak aralarında Arsenal ve Ajax'ın da bulunduğu birçok Alman takımının transfer listesinde yer alan Zidan, onun için bir hamle olabilir. Doğup büyüdüğü Danimarka'da FCN takımı futbola başladı. Daha sonra Nordsjaelland ve Bröndby için forma giydi ve 1 Temmuz 2021'de 2.50 mili bitirdi. Euro Hakkında Leverkusen takımına transfer oldu.

Almanya Bundesliga'da oynamasına rağmen Bundesliga ligi hayallerinde yok. Oynamak istediği ligin Premier Lig olduğu belirtildi.

Danimarka milli takımı altyapı kategorilerinde oynuyor. Üstelik birçok kaynak Türk milli takımı yerine Danimarka milli takımını yönettiğini bildiriyor.

Orta saha dışında maestro rolünü üstlenen genç futbolcu, 2022 Transfermarkt düşmanlarına göre 2005 doğumlu en değerli 7 futbolcu arasında yer aldı.