Başrolünde Kubilay Aka, Yılmaz Bayraktar, Gülper Özdemir gibi oyuncuların oynadığı Zaferin Rengi sinema filmi geçtiğimiz hafta vizyona girdi. Filmin Ankara galası Ankara Paribu Cineverse Armada’da birçok kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Zaferin Rengi Galası Ankara'ya Damga Vurdu (2)

AFİDER Başkanı Coşkun Samancı ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen galaya, filmin oyuncuları katılım sağladı. Galayı izlemeye gelen birçok konuk, filmin oyuncuları ile fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

Zaferin Rengi Galası Ankara'ya Damga Vurdu (1)-1

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı

Ayrıca filmin oyuncuları, gala öncesinde Anıtkabir’i ziyaret ederek mozoleye çelenk bıraktı. 

Filmin konusu, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Anadolu’da başlatılan milli mücadelenin, işgal altındaki İstanbul’da büyümesini ve futbol zaferleriyle kenetlenip, moral bulan Türk halkının bağımsızlık için direnişi anlatılıyor.

Abdullah Oğuz’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Fenerbahçe’nin kurucu üyesi ve efsane kaptanı ‘Galip Bey’i Kubilay Aka canlandırırken, ‘Peyker’ rolünde Gülper Özdemir canlandırıyor.

      Zaferin Rengi Galası Ankara'ya Damga Vurdu (3)

     Zaferin Rengi Galası Ankara'ya Damga Vurdu (4)