ZAFER PARTİSİ ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ

Bu haber 15 Kasım 2022 saat 9:25 'de eklendi.

Yeni ilçe binasının açılışını gerçekleştiren Zafer Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı çalışmalarına hız verdi. Zafer Partisi Polatlı İlçe Başkanvekili Ahmet Fatih Torus ve Zafer Partisi Polatlı İlçe Teşkilat Başkanı Kerem Yürümez, Polatlı’daki göçmen ve geçim sıkıntısı ile ilgili açıklama yaptı.

Zafer Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı yeni binasının açılışı Zafer Partisi Ankara İl Başkanı Tuğba Mızrak Demirbağ, Zafer Partisi Polatlı İlçe Başkanı Ramazan Sabancı, Zafer Partisi Polatlı Belediye Meclis Üyesi Ayla Kandemir, Zafer Partisi Polatlı İlçe Teşkilat Başkanı Kerem Yürümez ve ilçe yönetiminin katılımıyla açıldı. Açılış sonrası Cumhuriyet Meydanında stant çalışması gerçekleştirilirken Zafer Partisi Polatlı İlçe Başkanvekili Ahmet Fatih Torus ve Zafer Partisi Polatlı İlçe Teşkilat Başkanı Kerem Yürümez, Polatlı’daki göçmen ve geçim sıkıntısını dile getirdi.

TORUS: GÖÇMEN KABUSU İLÇEMİZİN HER ŞEYİNİ BOZDU

Polatlı’daki göçmen sıkıntısını dile getiren Zafer Partisi Polatlı İlçe Başkanvekili Ahmet Fatih Torus, “Eskiden Polatlı’da herkes birbirini tanırdı, yıllar geçtikçe bir kısmı Eskişehir’e göç ettiler. Yerini doğu bölgesinden gelen mevsimlik işçiler aldı. Polatlı halkı bu işçileri kabullendi yıllar sonra bile hala sorunsuz yaşıyoruz ama son bir kaç yıldır göçmenler ilçemizin toplumsal huzurunu bozmaya başladı. Sizde iyi biliyorsunuz ki artan kavgalar, hırsızlık olayları bu göçmen olarak gelenlerin  topluma ayak uydurmak yerine toplumun, Polatlı halkının kendilerine uymasını beklemekteler. Muhakkak sizde bana hak vereceksiniz ki özelikle Şentepe ,Esentepe tarafında oturanlar eskiden mahallelerde annelerimiz, teyzelerimiz sabaha kadar  muhabbet sohbet ederlerdi, çocuklarsa özgürce mahallede oynarlardı. Şimdi ise bu mahallelerde gece olunca ne kimse kapısının önünde komşularıyla muhabbet edebiliyor ne de çocuklarını sokağa çıkarabiliyor. Bu göçmen krizi gün geçtikçe çarşının içine de yansıyor Eti Caddesinin aşağısı baştan  aşağı göçmenlerle dolu. Mahalleye adımınızı atar atmaz bütün gözler üzerinizde, sanki biz bu ilçeye daha sonra gelmişiz gibi bir hissiyat bırakıyorlar. Üzülerek söylüyorum ama bu göçmen kâbusu ilçemizin her şeyini bozdu, bütün dengelerimizi alt üst etti. Bugün ilçemizde hafif görülen bu sıkıntının önlemi alınmazsa Polatlı küçük Teksas yolundadır. Ve bunu okuyan sen yıllarını verdiğin ilçede kendi içinde bir kısadan hisse yap.” dedi.

YÜRÜMEZ: POLATLI’MIZ İLE BİRLİKTE SORUNLARDA DAĞ GİBİ BÜYÜMEKTEDİR

Polatlı’nın büyümesiyle sorunlarında dağ gibi büyüdüğünü ifade eden Zafer Partisi Polatlı İlçe Teşkilat Başkanı Kerem Yürümez, “Zafer Partisi Atatürk’ün Türk milletine yazdığı reçeteyi harfiyen uygulayacak tek ve yegane partidir. Polatlı’mızın sanayi kenti olması tesadüf değildir. Tarımın gücü Polatlı halkının özverili ve cefakar çalışma azmi Polatlı’mızı büyütmektedir. Lakin sorunlarda dağ gibi büyümektedir. Birinci sorun ülkemize olduğu gibi Polatlı’mızda da olan asgari ücretin düşüklüğü hemşerilerimizin geçim sıkıntısı çekmesine sebep oluyor. Satın alma gücü çok zayıf olmakla birlikte, asgari ücrete yapılan yeni zamlar ile gıda ya, petrole her şeye yapılan zamlar bu zayıflığı güçlendirememiştir. Zafer Partisi bunu düzeltecektir. Asgari ücreti kademeli olarak 2 ve 3 misline çıkarıp alım gücünü yükseltecek tek partidir. Bununla ilgili çalışmalarımız mevcut olup yakın zamanda vekil başkanımız Ahmet Fatih Torus çalışmalarımız, Polatlı’mızın sorunları ve çözümleriyle ilgili bir açıklama yapacaktır. Ücretlerin azlığı , kalifiye elemanların yurt dışına gidip yerleşmelerine sebep olmaktadır. Doktorlar, mühendisler derken şoförlerin ,inşaat ustalarının ,aşçıların neredeyse artık her meslekte uzmanlaşanların yurt dışına gittiklerini üzülerek görmekteyiz. Ülkemizde asgari ücret düşük emekli maaşı daha da düşük olup emekli olmak için çok geç yaşlara kadar çalışmak zorunda olup artık dinlenmek isteyen yaşlılarımız az olan emekli maaşlarıyla kıt kanaat geçinmektedir. Bu anlayışı Zafer Partisi düzeltecektir. Emekli olma yaşını geç yaşlarda olunca verilen emekli maaşı da düşük olunca bir iş kadrosu yıllarca dolu kalıp vatandaşlarımız emekliliğini elinden geldiğince uzatıp emekli olsa bile başka işlerde çalışmak zorunda kalıyorlar. Emekli maaşını artırıp emekli olma yaşını erken yaşlara çektiğimiz de kadrolarımız ve gençlerimize iş imkanlarımız daha çok açılacaktır. Emeklilerimiz de emekli olmanın tadını çıkaracaklardır. Eğitim, ücret, az vergi ve doğru teşviklerle vatandaşlarımızı güzel bir hayata kavuşturmak bizim idealimizdir. Bugünün şartlarında 5 kişilik bir ailenin geçinmesi için çalışan asgari ücret aylık geliri 15 bin TL olmalıdır. Bunu Zafer Partisi sağlayacaktır. Ülkemiz de barışın temsilcisi olacaktır. Sığınmacıların evlerine gönderilmesi, iç barışın tesisi, işsizliğin bitmesi, bolluk bereket ve barış için tüm Polatlılı hemşerilerimizi Zafer Partisi’ne davet ediyoruz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.