YÜZME HAVUZU BAKANLIĞA DEVREDİLDİ

Bu haber 05 Kasım 2021 saat 9:57 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı birinci oturum ikinci birleşim toplantısı Polatlı Belediye Başkan Vekili Metin Baysar Başkanlığında 3 Ekim Çarşamba günü toplandı. 13 Eylül Kültür Merkezinde gerçekleştirilen meclis toplantısında 19 gündem maddesi yer aldı. Mecliste Gazi Mahallesi 1518 Ada 13 Parsel üzerinde bulunan yüzme havuzu Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsisi konusu Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından yapılan incelemeler neticesinde Asli görev ve yetkilerinde kullanılmak üzere arsa ve bina dahil olmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 20 yıl süreyle tahsis edildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bu bölgeye büyük bir yatırım yapması bekleniyor.

MECLİSTE 19 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

İmar ve Bayındırlık komisyonunda yer alan Zafer Mahallesi 469 ada 27 parsel ile ilgili konunun müzakeresi oylanarak Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi.  Gazi Mahallesi 1518 Ada 13 Parsel Üzerindeki Taşınmazın (yüzme havuzu) Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsisi konusu Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından yapılan incelemeler neticesinde Asli görev ve yetkilerinde kullanılmak üzere arsa ve bina dahil olmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 20 yıl süreyle tahsis edilmesine oy birliğiyle karar verildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bu bölgeye büyük bir yatırım yapması bekleniyor. Sincik Mahallesinde 30 parselde bulunan yapının muhtarlık hizmet binası olarak kullanılması konusu da mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Kentsel ekolojik çalışmaları kapsamında yağmur hasadı ve su tutma yöntemleri uygulanması ve sürdürülebilirlik sağlanması amacıyla belediye parklarından birine uygun görülecek bir noktaya deneme olarak yapılmasına oy birliğiyle karar verildi.

KADES HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILACAK

KADES uygulamasıyla ilgili afiş, broşür ve sosyal medya aracılığıyla bilgilendirmenin İlçe Emniyet Müdürlüğü, Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Kadın Danışma Merkezi, Aile Danışma Merkezi, Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Muhtarlar aracılığıyla yapılması konusu ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında toplumda farkındalık yaratmak için ilçenin görünür alanlarına afiş asılması, bilboard ve broşür çalışmalarının İlçe Emniyet Müdürlüğü, Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü, Kadın Danışma Merkezi, Aile Danışma Merkezi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Muhtarlar aracılığıyla yapılmasına oy birliğiyle kabul edildi.

ÜÇÜNCÜ BİRLEŞİM BUGÜN YAPILACAK

Bağ Evleri ve Yeni Mahalle Olan alanlarda yapılacak olan bir veya iki katlı kot daire talebi bulundurmayan inşaatlarda, arazinin yol seviyesinin üzerinde olduğu alanlarda su basman seviyelerinde problemler zeminde kotlandırma konusu, Gordion Arkeolojik Sit Alanındaki Polatlı idari sınırları içerisinde yer alan diğer arkeolojik sit alanlarındaki ve tescil yapılardaki tarihi dokuyla ilgili projelendirme, koruma, uygulama çalışmalarında yapılması sırasında karşılaşılan zorluklar ve zaman kayıplarının önlenmesi amacıyla İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde Koruma Uygulama Denetim Bürosu (KUDEB) kurulması, Zafer Mahallesi 592 Ada 20 Parseldeki Sosyal Tesis Kullanımlı Alana Ait Ada Ayırma Çizgisinin Düzeltilmesine İlişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilatı, Gazi (Şehitlik) Mahallesi Kentsel, Sosyal Altyapı Alanlarının Düzenlenmesine Yönelik Hazırlanan 1/1000 Ölçekli Kısmi Uygulama İmar Planı Revizyonu, trafo yeri tahsisi, Kamulaştırma Hanesine Çekilen Belediye Adına Tescilli Taşınmazrn Tapuya Terkini, Kırsal Mahallelere Yükleme Rampası Yapılması, Meclise Verilmiş Olan Önergeler, Şuayip Deniz İsmi Verilmesi, Damla Sulama Sistemli Ağaçtandırma, Üniversite Öğrencileri için Çalışmalar Yapılması ve Gençlere ÖIke Kontrölü ve Şiddetle Mücadele Konusunda Eğitim Verilmesi konusu bugün saat 18.00’da toplanacak Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı birinci oturum üçüncü birleşim toplantısında görüşülecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.