YUNAN vekil REZİL Rumlaşma AKINCI BU KAÇINCI

Bu haber 10 Şubat 2020 saat 8:21 'de eklendi.

Bayrak, vatan yaşadığı toprak bir milletin kutsal değerleridir.Geçenlerde Avrupa parlementosunda milletvekili sıfatına girmiş ırkçı Yunan ın konuşması sırasında Türk bayrağını yırtması,saygısız zehir zemberek açıklamalar yapması tohum bozukluğudur.Şovenist vekil loannis lagos a tepkiler hemen gelmiştir ceza ve kınama lagos un beyninin toslaması gerekir provokosyan kabul edilemez.Adalardaki göçmen dalgasındanmı ,ulkenin timsali bayrağın dalgalanmasından mı etkilendin.? Kendini bilmez Logos tarihe baktığında senin kralın Yunan Kostantin 1922 yılında Türk bayrağını çiğneyip kaçmış Önder Mustafa Kemal Atatürk Izmir de kurtuluş mücadelesi sonrası yere serilen Yunan bayrağını ezip geçmemiş “Bayrak bir ulusun onurudur .Ne olursa olsun yerlere serilemez ve çiğnenemez”diyerek kaldırmıştır.Yunan tohumu bu bayrak şuuru sende oluşmamış kürsüde saygısız bir şekilde provakatorluk vekilliginin rezillestirmistir.Bunun yanında
bizim yavru vatan Kuzey Kıbris Türk Cumhuriyeti Cumhur başkanı Mustafa Akıncı nin cumhur başının pat av at ,al at sosyal medya açıklamaları;Barış Pınarı harekatı sırasında “1974 de biz adına barış harekatı desekte bu bir savaştı ve akan kandı.Şimdi barış pınarı desekte akan su değil kandır.” savaş,barış,su ,kan nereye oturttrrursan oturt bakalım bu sözleri Akıncı.
Gelelim bir kaç gün önceki EOKA dili Rumlaş mış seçim öncesi ingiliz basınına yaptığı açıklama;Kuzey Kıbrıs ‘ın Türkiye ye bağlanması Türkiye nin kendi çıkarlarına aykırı olduğunu söyledi. Akıncı ikinci bir Tayfur Sökmen olmayacağım dedi.Tayfur Sökmen ne yapmıştı tarihe göz attığımızda 1939 yılında referandumla Fransız mandasına bağlı Hatay devletinin Türkiye ye bağlanmasını kabul etmişti. Akıncı ise açıklamaları devamı her zaman müzakerelerde Kıbrıs Türklüğü adil ve kalıcı bir çözümü hedeflemiş Run kesimi ise sürekli olarak kriz imal edip çözümsüzlüğü doğurmuştur.Bunlarin değirmenine şu taşıyan, gerçekleri hasır altı eden KKTC nin Türkiye ye bağlanmasına korku diyen,Kırım ın ilhakı gibi korkunç degerlendirmesini yapan Akıncı bu kaçıncı? Akıncı senin doğduğun şehri Lefkoşa yı 1570 tarihinde Osmanlı padişahı Lala Mustafa paşa fethetmiştir 1571 tarihinde halkın nüfusu 150 bin iken burda 30 bin Türk askeri vardı. Fetih den sonra oraya Karaman dan adaya ilk göç eden Türklerdir .1974 de Rahmetli Kıbrıs fatihi Ecevit ın “Ayşe”parolası ile Kıbrıs Barış Harekatı Beşparmak dağlarına tırmanan Mehmetcigimizin zaferini başarısını, şehitlerimizi, Sayın Fazıl Küçük u,1983 yılında KKTC kazanımını sağlayan rahmetli Rauf Denktaş ı kökünü, toprak, vatan,bayrak bağımsızlığını Türk milletini Türkiye Cumhuriyeti kazanımlarını bir yana bırakıp Rumvari ,Makarios davranış ,Eoka dili bir yana bırakıp yavru ,anavatan bütünlüğüne bak.Stratejik konum doğu akdeniz,turizm ve değirmenin suyu Ana vatan Türkiye ve Büyük yavru vatan KKTC için diplomasini yürütmen beklenendir.
Adalet, liyakat,saadet ihlas hepimiz için. Selam ve dua ile.

İbrahim ATEŞ
İbrahim ATEŞ[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.