Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, sosyal medyada ortaya atılan bazı görsellerin gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, "Sosyal medyada paylaşılan görsellerin YSK ile ilgisi bulunmamaktadır. Asılsız iddialara itibar edilmemelidir. Süreç şeffaf bir şekilde devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

İNCELEME DEVAM EDİYOR

Yener ayrıca, siyasi partilerin yapmış olduğu itirazlar incelenmeye devam ettiğini söyleyerek, "Oy verme gününde sandıktan çıkan oy pusulaları 7 kişilik kurul tarafından incelenmekte ve sandık tutanağı imzalanmaktadır. Tutanaklar ilgililere verilmiştir. Sandık kurullarının yaptığı işlemlere göre itiraz ve şikayet süreleri de kanunda belirtilmiştir. YSK itirazları yasanın öngördüğü süre içinde görüşüp sonuçlandıracaktır” dedi.

“YASAL MEVZUATA UYGUNDUR”

Ankara’da bugün su kesintisi yaşanacak mı, Ankara’da hangi ilçelerde su kesintisi yaşanacak, sular saat kaçta gelecek? Ankara’da bugün su kesintisi yaşanacak mı, Ankara’da hangi ilçelerde su kesintisi yaşanacak, sular saat kaçta gelecek?

Yurt dışı seçmenlerle ilgili olan tartışmalarla ilgili de cevap veren Yener, şu ifadeleri kullandı:

"Ayrıca yurt dışı seçmen listesine kayıtlı olan seçmenlerin yasal düzenleme gereğince herhangi bir yurt dışı temsilciliğinde veya gümrüklerde oy kullanabilmesi mümkün olup, bu nedenle yurt dışı sandıklarda kayıtlı seçmenden fazla oy kullanılabilmesi yasal mevzuata uygundur. Yüksek Seçim Kurulu ile teknik altyapısı uygun olan ve seçime katılan tüm siyasi partiler arasında veri akışı söz konusu olup, kesin sonuçların açıklanmasının ardından, internet sitemizden kamuoyu ile paylaşılacaktır."