YKS’YE MEZAİM KİRAZ KOLEJİ DAMGASI

Bu haber 02 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı’da eğitim sektöründe markalaşmış kurumlardan biri olan ve özel eğitim kurumlarına farklı ve yenilikçi bir bakış açısı kazandıran Polatlı Mezaim Kiraz Koleji öğrencilerinin başarıları ile zirvedeki yerini koruyor. Öğrenci merkezli eğitim sistemi ile her sene başarılarına başarı katarak faaliyetlerine devam eden Polatlı Mezaim Kiraz koleji bu sene de Yükseköğretim kurum Sınavı  (YKS) sonuçlarının açıklanması ile öğrencilerinin başarılarını paylaştı. Özellikle öğrenciler pandemi dönemi ile çok zor bir dönem geçirdiler. Bu zorlu süreçte Mezaim Kiraz koleji yönetimi ve öğretmenleri öğrencileri için farklı ve öğrenci odaklı bir çalışma programı hazırlayarak onları bu sınav maratonuna hem psikolojik açıdan hem de bilgi donanımı açısından hazır hale getirdiler.

 16 ÖĞRENCİ İLK 10 BİN 25 ÖĞRENCİ İLK 20 BİN DE

Öğrenciler Mezaim Kiraz Koleji ile hazırlandıkları sınavlarından önemli başarılar elde ederek hem ailelerine hem de eğitmenlerine büyük bir gurur yaşattılar. YKS sınavında önemli başarılar elde eden öğrencilerden 16’sı ilk 10 bin de, 25’i ilk 20 binde yerini aldı. YKS de Simge Asa YKS EA da 213.üncü, Yiğit Ali Akdoğan YKS-TYT de 235.inci oldu. Sayısalda Oğuz Sarı bin 700’üncü, Berkay Özcan 4 binici, Güray Özdemir 4 bininci, Ahmet Gürpınar 5 binici, Ceren Küçük 5 bininci, Nihat Ünlü 6 bininci, Rümeysa Erdoğan 6 bininci, Ayşenur Ilı 7 bininci, Yusuf Hamza Budak 7 bininci, Ayşe Kaya 7 bininci, Büşra Kural 9 binici, Gökçe Öz 9 bininci, Mustafa Akıncı 10 Bininci, Mustafa Akgül 13 bininci, Ahmet Sağlam 18 bininci, Ömer Berat Kaşkaya 24 binici, Emre Koyuncu 23 bininci, Gizem İnan 24 bininci oldu. Azra Ceren Bişkin ise Eşit Ağırlıkta 24 bininci oldu.

KİRAZ: GELENEK BOZULMADI

Yükseköğretim Kurum Sınavı  (YKS) sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmasının ardından Polatlı Mezaim Kiraz Koleji Kurucusu Mezaim KİRAZ sınav sonuçlarını değerlendirdi. Kiraz değerlendirmesinde, “Polatlı Mezaim Kiraz koleji YKS de Polatlı birincikleri ve Türkiye dereceleri hem bireysel hem kitlesel başarıda öncülük eden kurumumuz; geleneği bozmadan geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye dereceleri ve Polatlı dereceleri çıkarmayı başarmıştır. Pandemi yıllarında eğitimdeki sıkıntılara rağmen özveriyle çalışan ve emeği geçen tüm öğretmenlerime ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Kiraz, “Polatlılımızda 17 yıllık tecrübesiyle emeğe dönüşerek her yıl artan başarılarla gururumuz olmaya devam ediyor. “Eğitim ciddi kurumların işidir” anlayışıyla çıktığımız bu yolda bir gün bile yorulmadan çok çalışmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki Polatlı Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları olarak tek görevimiz öğrencilerimizi üniversiteye göndermek değildir. Polatlı Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları olarak fikri hür vicdanı hür öğrenciler yetiştirip bu öğrencilerin yaşadığı topluma, ulusuna ve tüm insanlığa faydalı birer birey olarak yetiştirmeleri hususunda gayret ve çabamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. YKS sonuçlarını değerlendirirken öncelikle Polatlı’daki tüm öğrencileri tebrik etti. Hiçbir başarı tesadüf değildir.  Mezaim Kiraz koleji olarak hem kitlesel hem bireysel başarıya önem verdiklerini her öğrencinin potansiyel başarısını zirvelere taşımak bizim ve kadrolarımızın hedefidir. Bu sınavda öğrencilerimizin gösterdiği başarı Velilerimiz; Öğrencilerimiz ve Mezaim Kiraz kolejinin başarısıdır. 5-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan tercih döneminin öğrencinin başarısının karşılığını alması açısından son derece önemli olduğu unutulmamalıdır.  Öğrencilerimizin Mezaim Kiraz koleji Rehberlik servisinin konusunda uzman rehber öğretmenleri etkin rehberlik; isabetli tercihleriyle okul öğrencilerinin tercihlerini yapmaktadır.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.