YILMAZ’DAN EGO SPOR’A ZİYARET

Bu haber 07 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve konsey üyeleri, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Başkent Spor Zirvesi’ne katkıları nedeniyle EGO Spor Kulübü Başkanı Akın Hondoroğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Yılmaz’a EGO Spor Yönetim Kurulu onur üyesi beratı verildi.

YILMAZ’A ONUR ÜYESİ BERATI VERİLDİ

Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve konsey üyeleri, 14 Temmuz’da Gençlik Parkı’nda gerçekleşen ‘Başkent Spor Zirvesi’ne katkılarından dolayı EGO Spor Kulübü Başkanı Akın Hondoroğlu ve Kulübün Onursal Üyesi Ramazan Değerli’ye teşekkür ziyaretinde bulundu. AKK Yürütme Kurulu üyesi Dr. Süleyman Basa, Spor Çalışma Grubu Sözcüsü ve Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu ile spor çalışma grubu üyelerinden oluşan heyetin eşlik ettiği Yılmaz’a, EGO Spor Yönetim Kurulu onur üyesi beratı da verildi.

YILMAZ: SAĞLIKLI BİREYLERİN OLMADIĞI BİR YERDE GELECEĞİ KONUŞAMAYIZ

EGO Spor Kulübü Başkanı Akın Hondoroğlu ve yönetimine Başkent Spor Zirvesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür eden Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz; “Başkent Spor Zirvesi ile önce sağlıklı kent mesajını verdik. Sağlıklı bireylerin olmadığı bir yerde geleceği konuşamayız. Başkent Spor Zirvesi’nde kentin bütün sosyolojilerini sporda birleştirerek, sporun ön yargıları kırmada nasıl öncü olduğunu kamuoyuna gösterdik. Başkent’in sporun kamplaşmayı önleyen, birlikteliği güçlendiren bir ruha ihtiyacı var. Bu organizasyonumuzda bizlere büyük bir adanmışlık ile destek olan bileşenimiz EGO Spor’a teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

YILMAZ: İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ FARKINDALIĞI BİR AN ÖNCE SAĞLANMALI

Ziyarette iklim değişikliğine ilişkin farkındalığın bir an önce sağlanması gerektiğinin önemine dikkat çeken Yılmaz; “Bütün dünya son yarım asırdır iklim değişikliğini konuşuyor. Biz ise gündelik konularla gençlerimizi yetiştirmeye çalışıyoruz. Toplumun bir kesimini sadece sosyal yardımlarla idame ettirebileceğimizi düşüyoruz. Başkent’te dezavantajlı bölgede yetişen bir çocuk iklim değişikliğini, küresel ısınmayı, gelecek yüzyılı konuşmalı. Bunu onları spora kazandırarak başarabiliriz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.