YILMAZ: YAVAŞ’IN ÇAĞRISINA KULAK VEREN KİMSE AÇIKTA KALMADI

Bu haber 09 Ekim 2021 saat 5:00 'de eklendi.

Normalleşme süreciyle birlikte üniversitelerin yüz yüze eğitim ile açılacağı belli oldu. Binlerce öğrenci üniversite okumak için Ankara’ya geldi. Ankara’ya ilk kez gelen öğrencileri AŞTİ’de karşılayan Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi, BUGSAŞ ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından AŞTİ’de kurulan dayanışma standında, 27 Eylül-6 Ekim 2021 tarihleri arasında ağırlanan binlerce öğrenci kentle ve okudukları üniversitelere ulaşımla ilgili detaylı şekilde bilgilendirildi.

GENÇLİK MECLİS ÜYELERİ’NDEN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın üniversite adayı gençlere “Üniversite Ankara’da Okunur” çağrısı üzerine harekete geçen BUGSAŞ ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Gençlik Meclisi, AŞTİ’de dayanışma standı kurdu. AKK Gençlik Merkezi üyeleri, 27 Eylül-6 Ekim 2021 tarihleri arasında Başkent’e yeni gelen binlerce öğrenciyi karşılayarak bilgilendirirken kente daha hızlı uyum sağlamalarına da yardımcı oldu. AKK Gençlik Meclisi üyeleri, Başkent’e üniversiteyi okumaya gelen öğrencilerin barınma ihtiyaçları başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesinin öğrencilere sunduğu hizmetleri de tanıtarak, öğrencilerin Başkent’e daha hızlı uyum sağlamalarına yardımcı oldu. Başkent’te Söz Gençlikte sloganıyla Ankara’ya yeni gelen öğrencilerin kent yaşamına aktif katılımına destek olmayı amaçlayan AKK Gençlik Meclisi üyelerinin stant çalışmasında katılımcı demokrasi ve ortak akıl vurgusu ön plana çıktı. 10 gün boyunca 3 vardiya halinde stantta görev alan Gençlik Meclisi üyeleri, yaklaşık 700 öğrenciyi Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimlerine yönlendirerek barınma sorununu çözmeye çalıştı.

YILMAZ: YAVAŞ’IN ÇAĞRISINA KULAK VEREN KİMSE AÇIKTA KALMADI

Dayanışma standını ziyaret ederek, öğrencilerle yakından ilgilenen Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın üniversite öğrencileri için başlattığı kampanya ile Büyükşehir Belediyesinin ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına dikkat çekti. Yılmaz, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ın ‘Üniversite Ankara’da okunur’ çağrısına kulak veren hiçbir öğrenci açıkta kalmadı. Ankara’yı tercih eden her genç, Başkent’te oluşan huzur ve bereket iklimi ile kucaklandı. Sadece geleceğin mimarı değil, bugünün de paydaşı gördüğümüz gençlerimiz için irade koyan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş ile ev sahipliği ve destekleri için BUGSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Koç’a, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığına, Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığına, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına, Zabıta Daire Başkanlığına ve Büyükşehir Belediyesinin bütün birimlerine gösterdikleri büyük fedakarlık ve adanmışlıkları için Ankara Kent Konseyi adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.