YILMAZ: 100 YILLIK MİLLİ HİKAYEMİZİ DAĞA TAŞA DUYURMAK ZORUNDAYIZ

Bu haber 13 Ağustos 2021 saat 5:00 'de eklendi.

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Polatlı Kent Konseyi 13. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda kürsüye çıkarak konuşma gerçekleştirdi. Polatlı’nın önemine vurgu yapan Yılmaz, “Gelecek 100 yıllarda da tekrar bağımsızlık mücadelesi yaşamak zorunda kalmamak için 100 yıllık hikayemizi dağa, taşa duyurma zorunluluğumuz bulunuyor” dedi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya hakkında da övgüyle bahseden Yılmaz, “Polatlı’da Mürsel Başkan belediyecilikte tarih yazıyor. Kentteki bütün sosyolojileri özgüvenle bir araya getirerek sadece asfalt, beton değil aynı zamanda kentin ruhuyla alakalı bir orkestra şefliği yapıyor.” dedi.

MÜRSEL BAŞKAN BELEDİYECİLİKTE TARİH YAZIYOR

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın Sakarya Zaferinin 100. yılı çalışmalarından övgüyle bahseden Yılmaz; “Biz adanmışlar olarak hiçbir ücret almadan gönüllülük esasına göre yaşadığı kenti için çoluk çocuğundan zaman ayırıp kentin geleceğine karşı sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu adanmışlığa siz yabancı değilsiniz. Viyana’dan başlayan geri çekilme 238 sene sonra durdurulduğu kentte yaşamanın sorumluluğu var sizde. Polatlı’da Mürsel Başkan belediyecilikte tarih yazıyor. Kentteki bütün sosyolojileri özgüvenle bir araya getirerek sadece asfalt, beton değil aynı zamanda kentin ruhuyla alakalı bir orkestra şefliği yapıyor. POTA’yı kurarak Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yılında bütün Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Sakarya Zaferinin Adapazarı’nda değil Polatlı ve Haymana’da olduğunu göstermiştir. Medeniyetlerin geçtiği bu kentte  Gordion’u uluslar arası miras için UNESCO’ya başvurup o süreci kentteki bütün ruhları bir araya getirerek Ankara’yı dünyanın başkenti yapacak hikayeye öncülük yaptığı için Polatlı çok değerlidir.” dedi.

SON KALE POLATLI

“O gün kent konseyi vardı zaten Polatlı’da Birbirinin sıfatı ve sosyolojisine bakmadan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yeniden dirilişin kıyama kalktığı yerdir Polatlı. Bu yüzden Polatlı Kent Konseyini bir ilçe organizasyonu değil yeniden dirilişin merkezi olarak görüyoruz. Son kale Polatlı, son kalemiz burası. Son 5 yıldır bütün takvimlerde son kale Ankara’yı, Duatepe’yi, Çal dağını, Mangal dağını anlatıyoruz Ankara’nın çocuklarına. Pandemi nedeniyle ara vermeden önce on binlerce çocuğu Polatlı’ya, Duatepe’ye getiriyoruz. Burayı anlattıktan sonra Organize Sanayi Bölgesinin olduğu havzayı gezdiriyoruz. Aynı Japonya’da olduğu gibi. Hiroşima’ya götürdükten sonra yeniden dirilip dünyaya kafa tuttuk der. Bizde 238 yıl sonra küllerimizden doğup yeniden dirilen sanayinin kentidir Ankara.” dedi.

POLATLI’NIN BİR PARÇASIYIZ

Sakarya Zaferinin 100. Yılında Polatlı’nın bir parçası olduklarını belirten Halil İbrahim Yılmaz; “Bu yıl 23 ağustosta başlayarak 13 Eylüle kadar devam edecek bu etkinliklerde Ankara Kent Konseyi ve Ankara Ticaret Odası olarak işimiz gücümüz Polatlı, işimiz gücümüz Ankara. Biz bu konuda Polatlı’nın bir parçasıyız. Bu süreçte gelecek 100 yıllarda da tekrar bağımsızlık mücadelesi yaşamak zorunda kalmamak için 100 yıllık hikayemizi dağa, taşa duyurma zorunluluğumuz bulunuyor. Bunu farkındayız ve gereğini yapıyoruz.” dedi.

POLATLI YENİDEN DİRİLİŞİN YILDIZIDIR

Yeniden dirilişin merkezinin Polatlı olduğunu ifade eden Yılmaz; “Son dönemde çok yaygın hale geldi, Ankara’nın en güzel yanı İstanbul’a dönüştür diye. Ne münasebet. Ankara bundan 100 yıl önce Polatlı’da, Sakarya’da yeniden dirilişi yapmasaydı bugün İstanbul’a vizeyle giderdiniz. Polatlı’yı, Haymana’yı selamlamayan Türkiye’nin hiçbir yerini selamlayamaz. Yeniden dirilişin yıldızıdır burası. Biz Polatlı’ya o gözle bakıyoruz. Polatlı kent konseyini destekliyor, mücadelesinin arkasında duruyoruz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.