YILIN SON MECLİSİ TOPLANDI

Bu haber 08 Aralık 2022 saat 9:40 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisinde yılın son toplantısı Salı günü Polatlı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Polatlı Belediye Meclis Başkanvekili Metin Baysar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 12 gündem maddesi yer aldı.

12 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan “Taşınmaz Satışı” ile ilgili konunun müzakeresi oy birliğiyle kabul edildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan “İmar Planı Bulunmayan Kırsal Yerleşme Alanları ve Kırsal Yerleşme Alanı Dışında Kalan Alanlardaki Yapılaşma Koşulları” ile ilgili konunun müzakeresi Yüksel Yanmaz’ın ret oyuna rağmen oy çokluğuyla kabul edildi. “Ankara İli Polatlı İlçesi Karapınar Mahallesi 108 Ada 1 Parsele Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi konusu da oy birliğiyle kabul edildi. Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan “Yaprak ve Toprak Analizi Laboratuvarı Kurulması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi yapılan incelemeler neticesinde toprak ve toprak analizi yaptırmak isteyen çiftçilerin ücretleri devlet tarafından ilgili laboratuvarlara ödenmesi ve bu bağlamda ilçede yeterli toprak ve yaprak analiz laboratuarları bulunması neticesinde ihtiyaç halinde belediye tarafından çiftçilere gerekli destek ve kolaylığın sağlanmasına oy birliğiyle karar verildi.

OKUL KANTİN VE YEMEKHANELERİNİN DENETİMİ DEVAM EDECEK

Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan; “Okul Kantini ve Yemekhanelerinin Denetimi” konusu ilgili komisyonda görüşüldü. Okul kantini ve yemekhaneleri Polatlı Zabıta Müdürlüğünce denetleme yapılması komisyon tarafından yapılan toplantıda oy birliğiyle kabul edildi. Zabıta Müdürlüğü ekiplerince komisyon kararı gereği ilçemizde bulunan on beş okulun ruhsat, gıda kontrolü, etiket kontrolü ve hijyen kontrolleri yapılmış olup ilçemiz genelindeki tüm okul kantin ve yemekhaneleri denetlemeleri devam edecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.