YILIN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Bu haber 06 Aralık 2021 saat 10:44 'de eklendi.

2021 yılının son Polatlı Belediye Meclis toplantısı 3 Aralık Cuma Günü sat 18.00’da Polatlı Belediye Başkan Vekili Metin Baysar başkanlığında toplantı. 13 Eylül Kültür Merkezinde gerçekleştirilen meclis toplantısında 12 gündem maddesi yer aldı.

BAYSAR: TOPLUMU OLUŞTURAN TÜM BİREYLER EŞİT HAK VE ÖZGÜRLÜKLERE SAHİPTİR

Meclis gündemi başlamadan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir konuşma yapan Polatlı Belediye Başkan Vekili Metin Baysar, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Toplumu oluşturan tüm bireyler eşit hak ve özgürlüklere sahiptir. Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini bitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba gösterilmesi gerek birey olarak gerekse toplum olarak temel sorumluluğumuzdur. 3 Aralık Engelliler Gününün engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmada yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum.” dedi.

12 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan Ankara(Polatlı) İlçesi Yenimahalle l/l000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu (Kısmen Kabul Edilen Alanların İtirazı)”, Kargalı Mahallesi Kırsal Yerleşim ve Gelişim Alanına Ait l/l000 Ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı (ilave+revizyon) ve Zafer Mahallesi ticaret amaçlı l/l000 ölçekli uygulama imar planı konuları komisyon tarafından yapılan incelemeler sonucu mecliste oylanarak kabul edildi. Uluslararası Tarım Şehirleri Birliğine Polatlı Belediyesinin üye olması için üyelik aidatının ödenmesine, üye yerel yönetimler başkanlarının veya başkanın seçtiği temsilciyle mecliste seçilecek meclis üyeleri tarafından genel kurulda temsil edileceğine ve Belediye Başkanının doğal üye olacağından belediye meclisi tarafından 2 asil 1 yedek üye seçilmesine karar verildi. Karar oy birliğiyle kabul edildi. Bu kapsamda Meclis Üyeleri Seda Aşıbol ve Mehmet Ali Talay asil üye, İsmail Hakkı Akgök’te yedek üye seçildi. Meclise verilen önergeler konusu da ilgili daireden edinilmesine karar verildi. Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi binasının ikinci katında bulunan yere Polatlı Belediyesi ve Ankara Kalkınma Ajansı işbirliğiyle tarihi ajans desteğiyle “Yeniden Canlanıyoruz” adlı proje kapsamında Gordion Tarihi Mirası müzesine dönüştürülmesine karar verildi. Engelli Kadınların Ürettikleri Ürünlerin Satışlarının Desteklenmesi ve İstihdamının Sağlanması” konusu yerel eşitlik eylen planı kapsamında çalışmalarının Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kadın Danışma Merkezi, Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi, Kent Konseyi, Muhtarlar Derneği, Ticaret Odası OSB ve Polatlı Belediyesi AR-GE İstihdam Birimi aracılığıyla yapılması kabul edildi. Kadınların Siyaset ve İş Hayatına katılımı konusu da çalışmalarının Türkiye Belediyeler Birliği, Kadın Danışma Merkezi, Aile Danışma merkezi, Kent Konseyi ve Muhtarlar Derneği aracılığıyla yapılmasına karar verildi. Son olarak Engellilere Yönelik Eğitim konusu da Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde engelli bireylerin haklarının anlatılmasına yönelik eğitim, panel ve seminerler düzenlenmesine karar verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.