YILIN İLK MECLİSİ TOPLANDI

Bu haber 05 Ocak 2022 saat 10:08 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi 2022 yılı ilk toplantısı 3 Ocak Pazartesi Günü Mürsel Yıldızkaya Başkanlığından gerçekleştirildi. 13 Eylül Kültür Merkezinde saat 18.00’da başlayan toplantıda 10 gündem maddesi yer aldı. Yeni yılı kutlayarak 2022 yılı ilk belediye meclis toplantısını açan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “2022 yılının büyük Türk milletine İslamiyet’e ve insanlığa hayırlar  huzur ve sağlık getirmesini diliyorum” dedi. Meclis toplantısında Denetim Komisyonu seçimi de yapıldı.

DENETİM KOMİSYONU SEÇİLDİ

“Meclis Toplantı, Tatil Ayı” ile ilgili konunun müzakeresi plan bütçe komisyonuna havale olundu. Mecliste gündemin üçüncü maddesi olan Denetim Komisyonu seçimi yapıldı. Seçimler sonucunda Ramazan Evci, Metin Baysar, Alaattin Liman, Mustafa Akkaya ve Zeki Tarhan Denetim Komisyonuna seçildi. “Zafer Mah.140583 Ada 3 Parsel”,“M.Akif Mah. 1554 Ada 9 ve 10 Parsel”, “İbadet Yerlerinin Temizliği” ve “Sözleşmeli Personel Maaşları” ile ilgili konunun müzakeresi plan bütçe komisyonuna havale olundu. Son olarakta “Ankara İli Polatlı İlçesi Eskipolatlı Mahallesi 155 Ada 62 Parsele Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Teklifi” ile ilgili konunun müzakeresi İmar Komisyonuna Havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan; “Damla Sulama Sistemli Ağaçlandırma” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi ve Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan; “Dr. Kardem Açıkyürek İsminin Verilmesi” ile ilgili önergenin müzakeresi çalışmaları ilgili komisyonlarda devam ettiği için bir sonraki meclis toplantısında görüşülecek.

ÖNERGELER GÜNDEME ALINDI

Belediye Memurlarına  Ödenecek olan  Sosyal Denge Tazminatı İçin Memur Sendikaları İle Yapılacak Olan sosyal denge sözleşmesini imzalamak üzere Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya yetki verilmesi konusu gündeme oy birliği ile alınarak Plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. AK Parti Belediye Meclis Üyeleri tarafından verilen Necip Fazıl 2. Etapta  Kadın girişimcilerin bulunduğu Belediye dükkânlarında yaşanan ekonomik ve ısınma probleminden dolayı dükkanlara doğalgaz çekilmesi önergesi verildi. Önerge Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi. Kırsal kalkınma destekleri  2022-2023 dönemi ile ilgili  Polatlı Çiftçilerin Bilinçlendirilmesi Doğru Yatırımlara Yönlendirilmesi Noktasında Kamı Kurum Ve Kuruluşları İle seminer verilmesi  önergesi gündem alındı. Konu Kırsal kalkınma komisyonuna havale edildi. Kadın erkek fırsat eşitliği komisyon üyeleri tarafından Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında ilçemizde yaşayan kadınların yaralandıkları hizmetlerin tespiti, kadınlara yönelik ihtiyaç analizine ilişkin Kadın Dayanışma Merkezi, Hakla ilişkiler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü,  Sosyal Yardımlaşama Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü , STK’lar  ve Kent Konseyi  aracılığı İle anket hazırlanması önergesi verildi.  Kadın erkek fırsat eşitliği komisyona havale edildi. CHP Belediye Meclis Üyeleri tarafından Pandemi İle Birlikte Sağlık Alanında Ciddi Sorunlar Oluştuğu devlet hastanesinde her ne kadar sıra yokmuş görünse de kimse bir aydan önce sıra Alınamamaktadır. Herkes evlerinde aylarca sıra beklemektir Sağlık acısından ciddi sorunlar oluşturmaktadır  İlçemizin kenar mahallerinde uygun yerlere belediye tarafından sağlık hizmeti birimleri oluşturulması istendi. Önerge Plan ve bütçe komisyona havale edildi. Başkan Yıldızkaya önergeyle ilgili, “CHP meclis üyelerin talebine ilişkin ilgililere duyurulur.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.