YILDIZKAYA: YENİMAHALLE’NİN HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Bu haber 10 Ağustos 2020 saat 9:14 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı ikinci oturumunda yoğun bir gündem vardı. Kartaltepe konutlarına ilişkin konuların yanı sıra, Yenimahalle planı ile ilgili de gündem maddesi görüşüldü. Yenimahalle konusunda konuşan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, oylama öncesi yaptığı konuşmada “İnşallah bu sefer onaylanır”

YILDIZKAYA: YENİMAHALLE ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Polatlı Belediye Meclisi’nin önemli gündem maddelerinden biri de çözüme kavuşturulması hususunda önemli adımlar atılan ve tekrar onaylanması için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilen Yenimahalle Kentsel Dönüşüm Planı’nı içeriyordu. Yenimahalle’nin hak ettiği değere kavuşması için çalıştıklarını belirten Başkan Yıldızkaya Büyükşehir Belediyesi’ne tekrar gönderilen konu hususunda yaptığı açıklamada; “Yenimahalle konusu malum şehrin kangren sorunu haline gelmiştir. Geçen dönem de Yenimahalle İmar Planı’nı Meclisimizden oy birliği ile geçirmemize rağmen maalesef dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde gerekçe gösterilmeden reddedilmişti. İnşallah bu sefer onaylanır. Aslında burada 5000’lik plan yetkisi tamamen Büyükşehir’de olmasına rağmen biz Yenimahalle sorununda insiyatif alarak çözüm sunduk. Konu artık Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisindedir.” Dedi.

İMAR KOMİSYON RAPORUNU İSMAİL BOZDAĞ OKUDU

MHP Belediye Meclisi Üyesi İsmail Bozdağ, imar komisyonu raporunu okudu. Raporda, “İlçemiz İstiklal Mahallesi 2634 adanın güney batısındaki park alanının içerisinde emniyet mesafesi dâhili talep edilen 40 metrekarelik alanın imar yolunun 5 metre çekme mesafesi bırakılmak kaydıyla trafo yeri olarak EnerjiSA Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş’ye tahsisinin uygun olacağını komisyonumuzca karar verilmiştir. Komisyon üyeleri; İsmail Bozdağ, Cemal Özalp, Alaattin Liman, Mustafa Akkaya, Selami Ovacık. Plan ve Proje müdürlüğü 28.07.2020 tarihi ve 7668 sayılı yazısı ile komisyona havale edilen ilçemiz Yeni Mahalle 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyon konusu yerinde ve favtazında incelenmiştir. Komisyonumuzca yapılan inceleme neticesinde yaklaşık 32 hektarı kapsayan alanda ticaret konut alanı, konut alanı, ilköğretim alanı, belediye hizmet alanı, özel sosyal ve kültürel tesis alanı, özel kreş alanı, sağlık tesis alanı, cami alnı, ticaret alanı, spor tesis alanı kullanımının yer aldığı, ayrıca park alanı ve farklı kademelerde ulaşım bağlantı ile bisiklet yollarından oluşan arka Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.09.2018 1479 ve 13.03.2019 309 sayılı kararı ile 1/5000 ölçekli nazım imar planın uygun olarak plan ve plan notlarında belirtildiği şekilde hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonun onayının uygun olacağına komisyonumuzca karar verilmiştir. Meclise takdir ve tasniflerine saygılarımızla sunarız. Komisyon üyeleri; İsmail Bozdağ, Cemal Özalp, Alaattin Liman, Mustafa Akkaya, Selami Ovacık. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.