YILDIZKAYA SÖZÜNÜ TUTTU!

Bu haber 03 Kasım 2021 saat 9:51 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı ilk toplantısı Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında 1 Kasım Pazartesi günü yapıldı. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda 13 gündem maddesi yer aldı. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, meclis toplantısında yapılacak olan Mehmet Akif Mahallesi Sağlık Ocağının yeriyle ilgili sıkıntının çözüldüğünü ve konunun Büyükşehir İmar Dairesinden olumlu geçtiğini açıkladı.

GÜNDEM MADDELERİ İLGİLİ KOMİSYONLARA HAVALE OLDU

Düzenleme sınırı içinde kalan bölgede yapılaşmalar yoğun olduğundan yeniden imar uygulaması yapılmasının ve uygulanmasının mağduriyetlere yol açabileceği hususları gözlemlenen Zafer Mahallesi 469 ada 27 konusu belediye meclisinde görüşülerek mülkiyeti Polatlı Belediyesine ait Zafer Mahallesi 469 ada 27 parselin kamu alanına bedelsiz terkinin yapılıp yapılmaması hususunda karar, Bağ Evleri ve Yeni Mahalle Olan alanlarda yapılacak olan bir veya iki katlı kot daire talebi bulundurmayan inşaatlarda, arazinin yol seviyesinin üzerinde olduğu alanlarda su basman seviyelerinde problemler zeminde kotlandırma konusu, Gordion Arkeolojik Sit Alanındaki Polatlı idari sınırları içerisinde yer alan diğer arkeolojik sit alanlarındaki ve tescil yapılardaki tarihi dokuyla ilgili projelendirme, koruma, uygulama çalışmalarında yapılması sırasında karşılaşılan zorluklar ve zaman kayıplarının önlenmesi amacıyla İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde Koruma Uygulama Denetim Bürosu (KUDEB) kurulması ve Zafer Mahallesi 592 Ada 20 Parseldeki Sosyal Tesis Kullanımlı Alana Ait Ada Ayırma Çizgisinin Düzeltilmesine İlişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilatı, Gazi (Şehitlik) Mahallesi Kentsel, Sosyal Altyapı Alanlarının Düzenlenmesine Yönelik Hazırlanan 1/1000 Ölçekli Kısmi Uygulama İmar Planı Revizyonu konuları İmar ve Bayındırlık komisyonuna havale edildi. Gazi Mahallesi 1518 Ada 13 Parsel Üzerindeki Taşınmazın (Yüzme Havuzu) Gençlik ve Spor Bakanlığına Tahsisi, Sincik Mahallesi 30 Parsel Üzerindeki Yapının Muhtarlık Hizmet Binası Olarak Kullanılması, Kamulaştırma Hanesine Çekilen Belediyemiz Adına Tescilli Taşınmazın Tapuya Terkini konusuda Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

4 MADDE DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz aylarda İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan Trafo Yeri Tahsisi ile ilgili konunun müzakeresi, Çevre, Sağlık Ve Çeşitli İşler Komisyonuna Havale Olunan Şuayip Deniz İsmi Verilmesi ile ilgili konunun müzakeresi ve Kırsal Kalkınma Ve Tarım Komisyonuna Havale Olunan Kentsel Ekoloji Çalışmaları Yapılması, Damla Sulama Sistemli Ağaçlandırma ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi de komisyonlarda devam ediyor.

ÖNERGELER VERİLDİ

Yerel eşitlik eyle planı kapsamında 25 Kasım  Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası  mücadele günü nedeni ile  toplumda farkındalık yaratmak için  billboard afiş ve broşür  çalışması yapılması ve İlçemizde yaşayan risk grubumuzdaki kadınlara KADES uygulaması ile ilgili  afiş broşür ve sosyal medya  aracılığı ile bilgilendirme yapılması, Yerel eşitlik eylem planı kapsamında  Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu  gençlik merkezinde  gençlere öfke  kontrolü ve şiddetle mücadele konusunda eğitimlerin verilmesi önergeleri Kadın Erkek Fırsat Eşitliği komisyonuna havale olundu. Polatlı’ya şehir dışından gelen üniversite öğrencilerinin sıkıntıları tespit etmek ve gidermek amacı ile çalışmaların yapılması,  konusu da Eğitim Kültür Komisyonuna havale olundu. Belediye sınırları içinde yer alan kırsal mahallelere yükleme rampası yapılması, göreve gelindiği günden beri belediye meclisine verilen önergelerin hangilerinin tamamlanmış hangisi ne aşamada olduğu önergelerde oylanarak ilgili komisyonlara havale edildi.

MEHMET AKİF SAĞLIK OCAĞI YERİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Mecliste Mehmet Akif Mahallesi Sağlık Ocağının yeriyle ilgili bir sıkıntımız vardı. Onu çözdük. Büyükşehir İmar Dairesinden konu olumlu olarak geçti. İnşallah komisyonunda hızla neticelenir. Geçen hafta geçici terminal yerleşkemizde bir yangın çıktı. Bazı esnaflarımız mağdur oldular. Yanan iş yerlerinin eski hallerine getirilmesiyle ilgili biz talimatı verdik. Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerimizden buradaki esnaflarımıza Büyükşehir’in imkanlar ölçüsünde katkı yapılmasıyla ilgili önerge verilmesini istiyorum. Önümüzdeki yıllarda Büyükşehir Belediyesinin şehrin uygun bir lokasyonuna terminal binası yapması gönlümüzden geçiyor. Terminalle ilgili yetki, tasarruf ve bütçe büyükşehir belediyelerinindir. Yangın konusuyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile telefon görüşmesi yaptığını belirten CHP Ankara Büyükşehir ve Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, önerge vermeden sorunun çözümüne yönelik hızlı bir şekilde halledilmesiyle ilgili görüştüklerini ve üzerinde çalışıldığını söyledi.

MECLİS GÜNDEMİ YOĞUN OLACAK

Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci toplantısı bugün toplanacak. Saat 18.00’da başlayacak olan kasım ayı ikinci belediye meclisinde 19 gündem maddesi yer alacak. Pazartesi günü gerçekleştirilen ilk meclis toplantısında oylanarak gündeme alınan ve ilgili komisyonlara havale olunan konular ile önceki aylardan ilgili komisyonlarda çalışmalarına devam edilen gündem maddeleri Kasım ayı ikinci meclis toplantısında karara bağlanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.