YILDIZKAYA: DEVLETİMİZ BÜYÜKLÜĞÜNÜ BİR KEZ DAHA İZMİR’DE GÖSTERMİŞTİR

Bu haber 04 Kasım 2020 saat 8:02 'de eklendi.

Polatlı Belediyesi’nin Kasım ayı meclis toplantısı gerçekleşti. Kasım ayının ilk meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşüldü ve karara bağlanıp mecliste oylanması için ilgili komisyonlara havale edildi. Komisyonlara havale edilen maddeler arasında en dikkat ekici olanı ve mecliste tartışılacak olan Polatlı Ticaret Odası’na yönelik arsa tahsisi maddesi de komisyona havale edildi.

 ACILAR BAZEN BİZİ BU KONUDA BİRLEŞTİRME ÖZELLİĞİNE SAHİP

Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı ilk oturumunda İzmir’de 6.6 şiddetinde meydana gelen, bir çok vatandaşın evsiz kaldığı ve can kayıplarının yaşandığı deprem ile ilgili olarak, geçmiş olsun dileklerini ileten Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Geçen Cuma günü İzmir’de meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum, hala kurtarılmayı bekleyenlerin de kurtulmalarını temenni ediyorum. Mevla bizi daha acı afetler ile sınamasın inşallah. Bu süreçte şunu gördük, bizde toplanan öz eleştiri bu devletimiz bütün gücü ile organları ile yetkilileriyle anında bölgedeydi. Siyasi partiler, milletvekilleri, genel başkanlar bölgedeydi bu çok önemli ben bunu çok kıymetli buluyorum. Acılar bazen bizi bu konuda birleştirme özelliğine sahip inşallah daha büyük acılar yaşamayız. “ dedi.

BU EŞSİZ MİRASA BU ÜLKEYİ SEVEN HER TÜRK VATANDAŞININ SAHİP ÇIKMASI GEREKMEKTEDİR

 Polatlı Belediye Meclisi kasım ayı ilk oturumunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti söz alan Polatlı Belediyesi MHP Meclisi Üyesi Serpil Öztürk, konuşması öncesinde İzmir’de yaşanan afet il ilgili geçmiş olsun dileklerini ileterek, “İzmir’de meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. 29 Ekim 1923 bu ülkenin temelinin atıldığı tarihtir. Ülkemizin en güzel özelliği olan cumhuriyet ilan edilmiştir, böylece Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının eşsiz ileri görüşlülüğü ile Türk milleti kendine yakışır bir yönetim şekline geçiş yapmış ve günümüzün modern güçlü Türkiye’sinin önünü açmıştır. Atatürk egemenlik hakkının kayıtsız şartsız millete ait olduğunu söyleyerek cumhuriyet rejimini bizlere emanet etmiştir. Onlar bu eşsiz mirasına kendini bilen ve bu ülkeyi seven her Türk vatandaşının sahip çıkması gerekmektedir. Çünkü cumhuriyet demek ayrımcılık değil birleştiricilik demektir, çünkü cumhuriyet demek bağnazlık değil akılcılık demektir. Ne mutlu bizlere ki Atatürk’ün temelini attığı bir cumhuriyet rejimi altında yaşamaktayız. Gençlerimiz ve her gelecek kuşak bilmelidir ki bu vatanda kurduğumuz cumhuriyet yönetimi Atatürk’ün önderliğinde bir ölüm kalım savaşından sonra gerçekleştirilmiştir. Bu büyük başarının arkasında binlerce şehidin binlerce gazinin emeği canı kanı vardır. Bu bakımdan kurulan bu büyük eserin her yönü ile gelişmesi geliştirilmesi doğabilecek her türlü tehlikeden titizlik ile korunması bizlerin Atatürk’e ve onun silah arkadaşlarına bir borcudur. Hiç şüphem yoktur ki Türk milleti bu görevin bilinci içinde kendilerine bırakılan bu emaneti sürekli koruyacak Türkiye Cumhuriyetini büyük önderin çizdiği yolda sonsuza dek yaşatacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile sözlerime son verirken bizlere bu vatanı armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi saygı minnet ve rahmetle anıyor, Cumhuriyetimizin 97. Yılını kutluyorum. “dedi.

8 GÜNDEM MADDESİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Polatlı Belediye Meclisi Kasım Ayı birinci oturumu 13 Eylül Kültür Merkezinde gerçekleşti. Meclis gündeminde, Kanuni Toplantı ile ilgili konunun müzakeresi, Tahsis (Yenidoğan Mah.) ile ilgili konunun müzakeresi, Arsa Tahsisi ile ilgili konunun müzakeresi, Kartaltepe G-H Bloklar Konut Satışı ile ilgili konunun müzakeresi, İmar Plan Notu İlavesi ile ilgili konunun müzakeresi, İmar Plan Notu İlavesi ile ilgili konunun müzakeresinin yanı sıra Plan Ve Bütçe Komisyonuna havale olunan; Eski Sakarya Yataklarına Depolanacak Suyun Talep Eden Köylere Ulaştırılmasında Yardımcı Olunması ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi ve İmar Ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan, Trafo Yeri ile ilgili konunun müzakeresi,konuları komisyonlara havale edildi.Haber/ BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.