YILDIZKAYA: BURADAN SİYASET OLMAZ

Bu haber 05 Nisan 2021 saat 8:05 'de eklendi.

Kamyoncuların belediyenin yaptığı yerde kirayı ucuz olmasına rağmen ödemediklerini vurgulayan Yıldızkaya, “Kamyoncular kooperatifi bir zümreyi dile getiriyor bizim kamyoncularla bir sorunumuz yok onlara o yeri yapan benim adamlar kirayı ödemiyor, nasıl yapacağız bu işi ucuz kiraya vermişiz ödememişler bir tane kaydı var burada kamyoncuları tenzih ediyorum ama geçen dönem bu kooperatifi adam sanki bizden zorla alır gibi bir kira öde diyoruz bir iyi niyet göster birkaç kira öde de devam etsin. Ödemem diyor burası sizin değil bizim diyor. Burada onların hakkı değil 126 bin nüfusun hakkı var o yüzden buralardan siyaset olmayacağını bilmeniz lazım. Madem öyle siz verin sizde iktidardasınız verin bir yer. Bizim o yaptığımız yeri Polatlı Belediyesi işletiyor halk memnun, esnaf memnun vatandaş memnun. Orada restoranı var, duşları var, mescidi var, arabasını bırakıyor iki gün sonra geliyor yazın herkes memnun birkaç kişi memnun değil onları da siz memnun edin. Bugüne kadar neyi verdiniz.” dedi.

SELAMİ BEYİ DERS ÇALIŞMAYA DAVET EDİYORUM

Belediye dükkanları hakkında eleştirilere yanıt veren Başkan Yıldızkaya, “İşyerlerinden bahsedildi. Orayı onlara biz yaptık orası mezbeleydi kirası bin 250 TL bu gün itibari ile boş dükkan var bir yere 47 tane dilekçe var. İhaleye çıksak dükkanı kiraya versek pahalı çarşıda dükkan kiraları bin 250 liraya 750’den başlamış artarak buraya gelmiş, dükkan ihale edip vermişiz her şeyini de biz yapmışız iş yapamamış ne yapalım Polatlı’da on binlerce esnaf var hangi birine kaç lira vereceğiz. Bir kere verdik on milyonluk eksik bütçemizin yüzde 10’ununu işte yedi sekizini verdik. Üç beş tane zümreye küçük gruplara yardım edipte bunu ulusal basında alaya varır anlatmak gibi değil bu işler biz bu şehirde yaşıyoruz. Kime verip kime vermeyeceğiz yapabilir miyiz böyle bir ayrım. Selami beyi ısrarla ders çalışmaya davet ediyorum, lütfen bunları bilmeden buraya çıkmak sıkıntı olur yarın başınız ağrır.” dedi.

BENİM İÇİN ASIL OLAN HEMŞEHRİLERİMİN NOTUDUR

Mürsel Yıldızkaya, “Geçen dönem bizim dahil olmadığımız bir emsal verilmiş bu dönem üç tane bölgeye emsal verilmiş ya orayı neden düzeltmiyorsun sen düzelt. İhsan beyin faaliyet raporu karne doğru bir karnedir bu asıl karne asıl hakem asıl not verici kim halk. Geçen dönemde teraziye çıktık halk kararını verdi. İnşallah ömür yeterse diğer üç sene sonra teraziye çıkacağız halk o günde karar verecek. Sizin vereceğiniz notun çok fazla kıymeti yok benim için asıl olan hemşerilerimdir. Kültür merkezinin tahsisi konusu sanki İhsan Bey öyle bir ifade kullanıyor ki biz aciziyetten verdik gibi talep ettiniz sayın İlçe Başkanımızda vardı Yüksel Beyde vardı Selami Bey sizde vardınız gelip benden talep etmediniz mi, gençlik merkezini talep ettiniz bir sorun vardı burayı yapın dedim kabul ettiniz. Ayıp değil günah değil bunu hangi amaçla söylüyorsunuz büyükşehir belediyesi talep etti uygun gördük verdik. Sanki bu yapamadıkta verdik gibi böyle bir şey yok bu sizin talebinizdi bunu biliniz.” dedi.

TEK AMACIMIZ VATANDAŞI MAĞDUR ETMEMEK

Belediye projeleri hakkında bilgi veren Yıldızkaya, işlerin yolunda gittiğini söyledi. Kartaltepe konutlarının sadece çevre düzenlemesi kaldığını belirten Başkan Yıldızkaya; “Belediye hizmet binamızın konusu konuşuldu, bu bina önümüzde ki yıl haziran gibi açılacak Allah nasip ederse her şey tıkır tıkır işliyor, zamanında gidiyor. Büyük bir bütçe büyük bir iş sizin geçmişte 5 yıl yaptığınıza denk o belediye binasının hizmeti. Saya saya yoruluyoruz yaptıklarımızı geri dönüp baktığımızda sizin yaptığınızı göremiyoruz. Burada alışveriş merkezi ve kartal tepe konuları yine gündem oldu. vatandaşlarımız dairelerini almakta geciktiler saygı duyuyorum ama Polatlı Belediyesi olmasaydı vatandaş hiçbir şey alamazdı bizim oradaki sorumluluğumuz arsa sahibi olmaktan kaynaklıdır. Yaptıkları sözleşme yaptıkları ödemeler anlaşmalar bizimle alakası olamayan işler biz buna rağmen yasal hakkımız kullandık ihaleyi feshettik. Pandemi girdi geçen sene ikisini ihale ettik bitti aslında geç kaldık o konuda özür dilerim aslında bizim bunu yılsonunda vermemiz gerekiyordu iki tane bloğu bitti aslında çevre düzenlemesini yapamadık. Kanalla ilgili sorunlar çıktı ASKİ ile ilgili sorunlar çıktı aslında bitti inşallah hava müsaade ederse çevreyi düzenleyip teslim edeceğiz. Diğer blokların ihale aşaması başladı. İnşallah en geç 2022 sonuna kadar bitmiş olacak bitecek burada bizim tek bir amacımız var vatandaşı mağdur etmeyelim. Öyle yada böyle biz devraldık biz yapıyoruz tabi ki büyük bir bütçe kolay değil ama ikisini bitirdik diğer kalanları da önümüzde ki senenin sonuna kadar tamamlayıp teslim edeceğiz. Bizim burada kamu anlamında bir zarımız yok ki vatandaşlar geç aldı doğru ama alışveriş merkezinden zararımız yok. orada bir arsamız vardı o arsada kat karşılığı bir şeyler yapılıyordu bu gün orada ki mal varlıklarımız saysak döksek orada kaybedilen hiçbir şey yok.” dedi.

AVM SİZİN DUALARINIZA, RAĞMEN AÇIK KALMAYA DEVAM EDECEK

Kartaltepe AVM hakkında eleştirilerin haksız olduğunu vurgulayan Yıldızkaya; “Alışveriş merkezide sizin iddialarınıza, dualarınıza, rağmen çok istiyorsunuz ya kapansın inşallah açık aklamaya devam edecek. Orayı sizin duygularınıza teslim etmeyeceğiz. Geçen sene kapandı diyordunuz kapanmadı. Ciddi bir ekonomik buhran yaşanıyor Türkiye’de Polatlı Belediyesi geçen yıla göre borçlarını azaltmış projelerini hayata geçirmeye devam ediyor yoluna devam ediyor. Buna rağmen haksız eleştiri her şeye haksız diyemem tabii ki, biraz insaflı olmak öyle davranmak gerekir. bu gün Polatlı Belediyesi kredi notu yüksek bir belediyedir müteahhitler nezdinde iş adamları nezdinde saygınlığı olan bir belediyedir, Kartaltepe’de ki sorunun kaynağı belediye değildir hiçbir vatandaşımızı Allah’ın izniyle mağdur ettirmeyiz.” dedi. Haber/ORHAN CAN ÖZEL

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.