YILDIRIM: PARTİMİZİ VE İLKELERİNİ İKTİDARA TAŞIMAK GAYESİYLE GAYRET GÖSTEREN BİR NEFERİM

Bu haber 21 Aralık 2022 saat 9:43 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara 1. Bölge Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Ali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Yıldırım ziyarette CHP Polatlı İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı ve yönetim kurulu üyeleri ile istişarede bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara 1. Bölge Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Ali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Çalışma arkadaşları ve eşi Fatma Yıldırım ile birlikte ilçe binasında CHP Polatlı İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı ve yönetim kurulu üyeleri ile istişarede bulunan Yıldırım, ekonomi, dış politika, eğitim, yargı, sağlık ve daha birçok alanda her geçen gün kötüye gidişe dikkat çekerek, “Önümüzdeki seçim çok çok önemli, dönüşü olmayacak. Ömrünü ve gönlünü partimize ve ilkelerine adamış bir yol arkadaşınız olarak ifade etmek isterim ki; Bizler Türkiye Cumhuriyetimizi kuran, kurtuluşun ve kuruluşun iradesi ilkeler bütünü olan Cumhuriyet Halk Partisi  gönüllüleriyiz,  hepimiz üzerimize düşen görevi yerine  getirmek için çaba gösterecek ve Halkın iktidarını birlikte inşa edeceğiz.  Ben de tıpkı siz değerli yol arkadaşlarım  gibi  bu gaye ile partimizi, partimizin ilkelerini iktidara taşımak için var gücüyle çalışan bir neferim. Hak, Hukuk ve Adalet kavramları bu iktidar döneminde yerle bir oldu. Genel Başkanımız, 450 kilometre yolu hak, hukuk ve adalet için yürümüştü. O yürüyüş devam ediyor. Bu üç önemli kavramı ayağa kaldırmak bizim elimizde” ifadelerinde bulundu.

CUMHURİYETİ KURAN KUVAYİ MİLLİYE RUHU, POLATLI’DA DESTANSI BİR ZAFERLE ANITLAŞMAKTADIR

Kurtuluştan kuruluşa kat edilen yolun en önemli mihenk taşlarından birisinin Polatlı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ali Yıldırım, “Cumhuriyeti Kuran Kuvayi Milliye Ruhu, Polatlı’da Destansı Bir Zaferle Anıtlaşmaktadır. Cumhuriyeti kuran irade Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da tıpkı ilk yüzyılında olduğu gibi zor zamanları aşmak hususunda milletimizin umudu olmuştur. Yurttaştan yana, halktan yana, esnaftan, çiftçiden, emekliden, emekçiden, dar gelirliden yana  politikaları hayata geçirecek olan da yine Cumhuriyet Halk Partisi’dir.  Yakın tarihin en önemli seçim sürecindeyiz. Aklın, bilimin, hukukun ve adaletin hakim olduğu bir yönetim anlayışının, birlikte üretim hakça bölüşüm şiarı, gelir adaletsizliğinin ortadan kaldırıldığı, eğitim ve sağlık haklarından her bireyin eşit faydalandığı, fikir ve ifade özgürlüğünün yaşandığı bir toplum yapısı oluşturabilmek mümkün. Evlatlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız ve onların geleceği için bunu başarmak zorundayız. Benim yola çıkış amacım budur.” dedi.

BİLİMSEL ÇALIŞMALARIM, PARTİ POLİTİKALARIMIZA KATKI VE ÜLKEMİZİN CİDDİ SORUNLARINA ÇÖZÜM ÖNERİLERİ NİTELİĞİ TAŞIMAKTADIR

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara 1. Bölge Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Ali Yıldırım, “Parti politikalarımıza ve ülkemizin ciddi sorunlarının çözümüne katkı sağlayacak bilimsel çalışmalarımı da kadına şiddet, akran şiddeti, cinsel saldırı ve istismar, çocuk gelinler, suça sürüklenen çocuklar, madde bağımlılığı, sağlıkta şiddet, hekim hakları, sağlıkta dönüşüm, engelli hakları başlıkları altında toplayabilirim. Ulusal ve uluslarası makalelerimle bu konuları işlemeye, katıldığım konferanslarda anlatmaya devam ediyorum. Cumhuriyet Halk Partimizin Aile Destekleri Sigortası projemizi panellerde anlatıyorum, hayata geçtiğinde ülkenin geleceğine ışık tutacak bu proje konusunda bir farkındalık yaratmaya gayret ediyorum. Aynı zamanda 10 yıl boyunca bir eğitim derneğinin de başkanlığını yaptım, dokunmadığımız insan, dokunmadığımız kalp kalmasın uğraşında olduk. Çünkü eğitim hem eşitlik hem de erişebilirlik anlamında ciddi bir sorun. Liyakatli kadroları ile Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetin ilk yüzyılında olduğu gibi ikinci yüzyılında da bir eğitim seferberliğini hayata geçirecek ve geleceğimizi aklın ve bilimin ışığı ile aydınlatacaktır.” ifadelerine yer verdi.

34 YILLIK HEKİMİM, SAĞLIK SİSTEMİNİN GETİRİLDİĞİ DURUM; HASTAYI MÜŞTERİ GİBİ GÖREN KAYGI VERİCİ BİR NOKTADA

Adli Tıp Profesörü olan ve 34 yıllık hekim olduğunu ifade eden Yıldırım, “Sağlık sisteminin getirildiği nokta hastalarımız için de sağlık personellerimiz için de kaygı verici. Hastalarımızın müşteri gibi görüldüğü, bir tetkik için aylar sonrasına randevu verilebildiği durumlar mevcut, hekime ve ilaca ulaşmak ciddi sorun. Bu sorunlar, yönetememezliğin getirdiği sorunlardır. Sağlık personellerimiz, çalışma koşulları, ücret konularında ciddi sıkıntılar yaşarken şiddet mağduriyeti ile de karşı karşıya kalabilmektedir. Türkiye’deki sağlık sisteminin ivedi olarak değiştirilmesi gerekmektedir. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinde de yer aldığı gibi sağlık en temel insan haklarından biridir. Bizim anlayışımızda sağlık alanı, temel olarak ‘sağlık hakkı’ yaklaşımıyla düzenlenecektir.” ifadelerine yer verdi.

YILDIRIM’DAN AHMED ARİF DİZELERİ

Ahmed Arif’in “Gör, nasıl yeniden yaratılırım / Namuslu, genç ellerinle./ Kızlarım / Oğullarım var gelecekte / Herbiri vazgeçilmez cihan parçası / Kaç bin yıllık hasretimin koncası / Gözlerinden / Gözlerinden öperim / Bir umudum sende /  Anlıyor musun ?” dizelerini paylaşan Prof. Dr. Ali Yıldırım, “Halkımız için umudu var edecek yine Cumhuriyet Halk Partisi ve bizleriz. Bu bilinçle çalışalım, daha çok çalışalım. Polatlı İlçe Örgütümüze teşekkür ediyorum. Tüm Polatlı’lı hemşerilerimizin yeni yılını şimdiden kutluyor, yeni yılın yepyeni umutlar getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerinde bulundu. Prof. Dr. Ali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı’ya Gazi Mustafa Kemal Atatürk figürlü bir plaket hediye etti. CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Prof. Dr. Ali Yıldırım ve ekibine çalışmalarında başarılar diledi.

PROF. DR. ALİ YILDIRIM KİMDİR?

Adli Tıp Profesörü ve  Kamu Yönetim Mezunu Prof. Dr. Ali Yıldırım 23 Nisan 1962 SİVAS doğumludur. İlk, Orta ve Lise öğrenimini  Ankara Mamak  Lisesinde tamamlayan Yıldırım, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Anadolu’ da çeşitli  illerde doktor olarak görev yaptı. 2002-2005 yılları Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden Adli Tıp Uzmanlığını aldı. 2005-2013 Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2014 yılında doçentlik ünvanını 2019 yılında profesörlük unvanını aldı. Halen tıp fakültesinde profesör temsilcisi ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Çok sayıda yurt içi ve yurt dışı makalesi yayımlanan Yıldırım’ın kadınlara ve çocuklara yönelik şiddet, sağlık sistemleri, hekimlerin  sağlık çalışanlarına karşı haksız uygulamalar,   insan hakları ihlalleri, madde kullanımı gibi güncel konularda çok sayıda yayınlanmış makale ve köş yazıları, kitap bölümleri bulunmaktadır. Çocuk istismarı, madde kullanımı, şehir hastaneleri, istanbul sözleşmesi, kadın ve çocuk hakları gibi konularda  çok  sayıda panel ve etkinlikğe konuşmacı olarak katılmıştır. Eğitime katkı amacıyla merkezi Ankara’ da olan “Can Anadolu Eğıtım Gönüllüleri” derneğinde (2006-2014) kurucu başkan olarak görev aldım. ihtiyacı olan öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla birçok öğrenciye karşılıksız burs verildi. Anadolu Üniversitesi İktısadi ve Ticari Bilimler Akademisi Kamu Yönetimi bölümünü ikinci üniversite olarak 2014 yılında bitirdim. Orta derecede İngilizce ve Almanca bilen Yıldırım,. evli ve iki çocuk babasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.