Yenimahalle Belediyesi'nin YENİMEK Meslek Edindirme ve Hobi Kursları'nda 1 yıldan uzun bir süredir gitar ve piyano eğitimi alan 7-14 yaş aralığındaki kursiyerler, yılsonu gösterisi için sahneye çıktı.

Sinan Bengier Tiyatro Salonu'nda düzenlenen "Mikrofon Gençlerimizde" adlı YENİMEK Gençlik Korosu Konseri'ne, kursiyerlerin yanı sıra aileleri de yoğun ilgi gösterdi.

Yenimek Gosteri 2

Yenimahalle Belediyesi yeniden Dumlupınar’da! Peşini bırakmayacak Yenimahalle Belediyesi yeniden Dumlupınar’da! Peşini bırakmayacak

Kursiyerlerin performansları, usta sanatçılara taş çıkartacak düzeydeydi. Gençler, solo piyano ve gitar çalma becerileriyle olduğu kadar koro olarak seslendirdikleri parçalarla da büyük beğeni kazandı. Salondaki katılımcıları coşturan gençler, konserlerini 100. Yıl Marşı olan "Parla" ile muhteşem bir finalle noktaladı.

Gençler, duygularını paylaşarak, "Gitar ya da piyano çalmak isteyen bizler için bu fırsatı sunan Yenimahalle Belediyesi'ne ve YENİMEK öğretmenlerimize minnettarız. Onlar sayesinde kendimizi bu alanda geliştirdik. Başkan Fethi Yaşar'a ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Yenimek Gosteri 3

Editör: Öykü Karabacak