Yenimahalle’nin İmar Sorununa Çözüm İçin Destek Talep Ettiler

Bu haber 25 Haziran 2019 saat 10:04 'de eklendi.

Yenimahalle muhtarı Esra bilir bilgiç azaları ile Yenimahalle’de imar değişikliğini ön gören plan ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında siyasi parti ilçe başkanları ve Ankara büyükşehir belediye meclis üyelerinden destek istemek için bir takım ziyaretlerde bulundu.

Yenimahalle Muhtarı Esra Bilir Bilgiç azaları ile birlikte siyasi partilerin ilçe başkanlarını ve büyükşehir belediye meclis üyelerini ziyaret ederek Yenimahalle’de yapılacak imar değişikliği ile ilgili hazırladıkları dilekçeleri taktim ettiler destek istediler. Tüm siyasi parti başkanları ve belediye meclis üyelerinde destek sözü alan Yenimahalle muhtarı Bilgiç ve heyeti tüm temsilcilere teşekkürlerini iletti.

İMAR MAĞDURİYETİ YILLARDIR ÇÖZÜLEMİYOR 
Yeni Mahalle Muhtarı Esra Bilgiç; “Polatlı İlçemiz Yeni Mahalle imar Revizyonu ile ilgili mağduriyet siyasiler ve kamuoyunun da yakından bildiği gibi yıllardır çözümlenememiştir. Polatlı’nın yeni imara açılan bölgelerinde özellikle son dönemlerde hızlı bir yapılaşma gözlemlenirken, Polatlı’m merkezi ve kilit noktası konumunda olan Yeni Mahalle maalesef hak ettiği değeri görememiştir. Her dönem siyasi anlamda vatandaşların mağdur olduğu Yeni Mahalle’nin yeniden yapılanması hayalini kuran birçok ev sahibi ve mahalle sakin’ bunu göremeden vefat etmiş yâda umudunu keserek çok cüzi fiyatlarda arsalarının satışını yapmak zorunda kalmıştır.”

İTİRAZ DİLEKÇELERİNİ TESLİM ETTİK

“ Geçmişle zaman kaybetmek yerine amacımız geleceğe yönelik yapılacak çalışmalarda Yeni Mahallenin hak ettiği şekilde değişmesi ve gelişmesidir. Mayıs ayı içerisinde ön sıralarda mevcutta E: 4-5 Aralığında bulunan yapılaşmanın parsellerde de eski imar planında aynı yapı şartlarının olmasından dolayı revizyonda emsalin E2’den E:3,5’ğa çıkarılması, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 1,4 düşürülen arka cephedeki emsalin Polatlı Belediyesi’nce onaylı plandaki şekilde E:1.80 ve E:1.60 olarak kalması konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanlığı’na itiraz dilekçelerini teslim ettik. İmar Komisyonunda biran önce görüşülüp Meclise havale edilmesi ile ilgili girişimlerimizi sürdürüyoruz. Yeni Mahalle Muhtarlığı ve Mahalle sakinleri adına ilçe Başkanlığı ve İl Genel Meclis Üyelerinizle birlikte desteklerinizi bekliyoruz. Buradaki başarı ve başarısızlık hepimizin olacaktır. Amacımız hizmet sevdamız Polatlı E-90 karayolu gibi önemli bir yola ev sahipliği yapan ve Polatlı’ya girişte ve çıkışta ilk izlenimleri alan Yeni Mahalle’nin adına yakışır şekilde vatandaşların da mağdur edilmeyerek çehresinin değişmesine vereceğiniz katkıya şimdiden teşekkür ediyoruz.”

BENİM İÇİN YENİMAHALLE VE GÜLVEREN HASSAS KONU

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir; “ Ben öncelikle yeniden seçilen Esra Hanım’a başarılar diliyorum. Polatlı’nın gerçekten en başarılı muhtarlarından birisi ekibini de kendisini de kutluyorum. Yeni Mahalle ile sıkıntıyı emin olun biz vatandaşın lehine olan her şey de varız. Çünkü orada hiçbir vatandaşımızın haksızlığa uğramamasını yâda isteyerek olmasa bile yanlışlıkla herhangi imkândan mahrum kalmasını gerçekten istemiyoruz onun için biz vatandaşımızın faydası doğrultusunda hareket edeceğiz. Ondan hiç şüpheniz olmasın gerçekten mahalleyi çok iyi tanıyorum. Yeni mahallede oturan insanların çok büyük değerleri yok. Burada yapılacak ufacık bir yanlışlık insanları gerçekten çok incitir ve üzerinde en çok durduğum konulardan birisi yeni mahalle ve Gülverendi. Bu insanlar 50-60 yıldır buranın bir şekilde güzelleşmesi için sabırla bekliyorlar. İnşallah biz bu beklemenin sonucunun hayırlı olacağına inanıyoruz. Biz elimizden gelen desteği size veririz o konuda şüpheniz olmasın.”

POLATLI’NIN LEHİNE OLAN HER ŞEYDE VARIZ

MHP Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk; “ tabii ki Polatlı ile ilgili ne sorun varsa yapmak bizim vazifemiz o konuda sıkıntı yok inşallah takip edeceğiz. Elimizden ne gelirse yapacağız.”  

POLATLI İÇİN ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPMAK KATKI SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

CHP İlçe Başkan Yardımcısı Halil Çelebi; “Elbette ki söz konusu Polatlı hepinizin ortak paydası Polatlı için elimizden ne geliyorsa yapmak katkı sunmak için çalışıyoruz. Bu konuda her türlü katkıyı sunacağından şüphemiz yok. Mahallenin sorunları ile ilgili ve sizlerle birlikte hareket edeceğiz sizler ilettiğiniz oranda sorunları sıkıntıları biz büyükşehir belediyesinin buradaki imkânlarını kullanarak hiçbir konuya hayır demeyeceğiz. Sonuna kadar da size katkımızı mahalle halkına hizmetimizi devam ettireceğiz.”

YENİMAHALLE HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULAMADI

CHP Ankara Büyükşehir ve Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık; “ Malum yeni mahalle Polatlı’mızın kurucu mahallerinden sayılır daha Polatlı değilken yeni mahalle göç alarak o günün şartlarında hızlı gelişen bir mahallemizdi kurucu mahallelerimizdendir. Bizlerin de büyüklerimizin anlattığı şekilde biliyoruz. Hatta en ilerici mahallesi olduğunu biliyorum. Ne yazık ki umduğu değeri imar anlamında olsun bulamamış o anlamda geri bırakılmış bir mahallemizdir. Maalesef ki biliyorsunuz son dönemlerde Üçpınar imarı ile ilgili bizim de ilçe olarak karşı durduğumuz hatta dava açtığımız bir durum vardı o durum halen devam ediyor. Bizim ilçemizin açmış olduğu dava çok kabul görmese de çünkü biz siyaseten de açmıştık. Polatlı vatandaşının eşit hizmet alması ile ilgili açtık biz o davamızı yeni mahallemizi inşallah imar planı ile beraber Ankara Büyükşehir Belediye desteği ile bu konuda Mansur Bey’in de bilgileri var çarpık kentleşme ile ilgili Polatlı’nın genel sorunudur çarpık kentleşme o anlamda bizde CHP Meclis grubu olarak elimizden gelen desteği sizlere vereceğimizi yanınızda olacağımızı bilin.”

HER TÜRLÜ YARDIMA HAZIRIZ

İyi Parti İlçe Başkanı Mürsel Kömez: “ imar konusu Polatlı’nın kanayan yarası ve bu bence partiler üstü bir mesele. Hem Ankara Büyükşehir meclis üyelerimizin, Polatlı belediye meclis üyelerimizin katkıları ile inşallah bu sorun vatandaşın lehine sonuçlanır. Her türlü yardıma hazırız.” 

Polatlı Postası[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.