Eğitim ve bilgilendirme yoluyla annelerin ve gençlerin uyuşturucuyla mücadelede daha bilinçli ve etkin olmalarını sağlamak ve uyuşturucuyla mücadele konusunda daha fazla farkındalık kazandırma hedefleriyle yola çıkan “En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi” Yenimahalle’de de hayata geçirildi.

Ankara’da 'Avrupa Birliği İş Dünyası için Proje Fırsatları' konulu seminer düzenlenecek Ankara’da 'Avrupa Birliği İş Dünyası için Proje Fırsatları' konulu seminer düzenlenecek

İçişleri Bakanlığı'nın öncülüğünde gerçekleştirilen proje çerçevesinde düzenlenen seminerler, Yenimahalle'de yaşayan vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün organize ettiği seminerler, Yenimahalle’deki Barıştepe, Anadolu Mahallesi ve Çiğdemtepe Yenimahalle Evleri'nde üç gün boyunca devam etti.

Yenimahalle Uyusturucu 1

“ÇOCUKLARIN ARKADAŞ ORTAMLARI, KİMLERLE NASIL ZAMAN GEÇİRDİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Seminerlerde, uyuşturucu maddelerin tanımı, çeşitleri, bağımlılık süreci, uyuşturucu kullanımının fiziksel ve psikolojik etkileri gibi konular ele alındı. Ancak seminerler sadece bilgi vermekle kalmadı, aynı zamanda katılımcıların sorularını da yanıtlama ve tartışma imkanı sunarak etkileşimli bir ortam oluşturdu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü eğitmenleri, seminerlerin başarılı geçtiğini belirterek, benzer etkinliklerin düzenlenmesinin önemini vurguladı.

Kolluk kuvvetlerinin sürdürdüğü uyuşturucu ile mücadelenin yanında annelere ve ailelere de büyük görev düştüğünü belirten yetkililer, “Merak, arkadaş ısrarı, keyif ve eğlence amacı madde kullanımının başlamasında en büyük nedenler arasında yer alıyor. Çocukların arkadaş ortamları, kimlerle nasıl zaman geçirdiği çok önemli. Evlatlarımızın gelişim sürecinde fiziksel ve psikolojik değişiminin yakından takip edilmesi gerekiyor” dedi.

Yenimahalle Uyusturucu 3

HABER: ÖYKÜ KARABACAK