Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü’nün çocuklar için düzenlediği yaz okulları, büyük bir katılımla eğitimlerine başladı.

9 ayrı branşta alanında uzman eğitmenler tarafından verilen spor eğitimleri, iki dönem halinde 2 Eylül tarihine kadar sürecek.

Yenimahalle Yaz Okulu 1

Polatlı yeni güzellik merkezine kavuştu Polatlı yeni güzellik merkezine kavuştu

Futbol eğitimi Ali Öcal Batıkent Semt Stadı’nda, tenis eğitimi Batıkent Edip Akbayram Parkı’nda, diğer tüm spor branşları ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştiriliyor. Şimdiye kadar 600 öğrenci yaz okullarına kayıt yaptırdı.

Yenimahalle Yaz Okulu 3

9 BRANŞTA EĞİTİM VERİLECEK

Yaz Okulu’nda, 7-14 yaş aralığındaki çocuklara Kick Boks, Basketbol, Boks, Voleybol, Hentbol, MuayThai ve Futbol eğitimi veriliyor. Ayrıca, 4-10 yaş aralığı için Jimnastik ve 4-14 yaş aralığı için Tenis eğitimleri de uzman eğitmenler tarafından sunuluyor.

İlçe sakinleri, çocuklarını spora yönlendirmek ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla yaz okulu eğitimlerinden faydalanabiliyor. Yenimahalleliler, 344 88 86 numaralı telefondan detaylı bilgi alabiliyor.

Yenimahalle Yaz Okulu 5

Yaz okullarına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Çocuklarımız yaz dönemi boyunca eğitimden uzak kalmasın istiyoruz. Bu nedenle Yenimahalle’nin dört bir yanına konumlandırdığımız spor tesislerinin kapılarını çocuklarımız ardına kadar açtık. Çocuklarımız ülkemizin aydınlık geleceğini temsil ediyor. Onların bilgili, donanımlı ve sağlıklı gelişimi için her yıl yaz okulları açıyoruz. Spor kulübü eğitmenlerimizin yoğun emek harcayarak oluşturduğu yaz okulu eğitim programına katılmak için kayıt yaptıran ve yoğun ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yenimahalle Yaz Okulu 2

Kaynak: BÜLTEN