Türkiye’nin önde gelen tiyatro sanatçılarını ağırlayan Yenimahalle Belediyesi, son zamanlarda büyük beğeni kazanan “Anne” adlı oyunu Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Genco Erkal Salonu’nda seyirciyle buluşturdu.

Yenimahalle'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı Yenimahalle'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Fransız yazar Florian Zeller tarafından kaleme alınan ve Ayberk Erkay tarafından çevrilen “Anne” adlı oyunun yapımcılığını Tiyatro İN üstlendi. Modern aile yapılarındaki bir annenin yaşadığı kaygıları ve psikolojik zorlukları anlatan oyun, sahnede detaylı bir şekilde işlendi. Yönetmenlik koltuğunda ise Onur Ünsal yer aldı. Trajedi ve dram türündeki tek perdelik tiyatro oyununda; Defne Kayalar, Engin Hepileri, Doğa Halis ve Sevda Erginci gibi başarılı oyuncular, seyircilerden büyük alkış aldı.

Ekran Görüntüsü 2024 02 23 165707

"SANATA VE SANATÇIYA SONUNA KADAR DESTEK OLACAĞIZ"

Oyunu eşi Azize Yaşar ile birlikte izleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar şunları kaydetti:

“Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Tiyatro Festivali,değerli tiyatro toplulukların katılımıyla aralıksız sürüyor. Birbirinden değerli oyuncuları başkent seyircisiyle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Sanata karşı çıkmak ülkenin gelişimine karşı çıkmaktır. Mart Ayı’nda 1000 kişilik tiyatro salonunu içerisinde barındıran Cumhuriyet Akademisi’ni hep birlikte açacağız. Akademimizde hizmete girecek salonumuzla birlikte ilçemizde toplam yedi tiyatro salonumuz olacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkenin kurtuluşunu eğitim, kültür ve sanatta gördü. Biz de ayını düşünceyle hizmet etmeyi sürdürecek, sanata ve sanatçıya sonuna kadar destek olacağız.”