Yenimahalle'de, normal süpürme araçlarının büyük ve geniş ebatları yüzünden dar sokakların ve kaldırımların temizlenmesi çoğu kez zorluk çıkarmaktaydı. Yenimahalle Belediyesi ise bu sorunu ortadan kaldırmak amacıyla yeni aldığı “Kompakt Vakumlu Yol Süpürme Araçları" ile temizlik sorununu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Gölbaşı’nda Temel İlk Yardım eğitimi programı düzenlendi Gölbaşı’nda Temel İlk Yardım eğitimi programı düzenlendi

Yenimahalle’de dip köşe temizlik

Dar cadde ve sokalar da dahil olmak üzere eğimli ve düz zeminlerde de başarıyla temizlik yapabilen bu cihaz, tamamıyla yerli üretim. Kompakt yapısıyla bu araçlar, dip köşe temizlik için Yenimahalle Belediyesi'nin eli kolu olacak gibi görülüyor. Kolaylıkla temizlik yapabilen bu cihazlar, Yenimahalle'de kirli hiçbir yer kalmamasını amaçlamakta. 

Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne ait olan araç sayısı da toplamda 104 oldu

Yenimahalle Belediyesi, yeni almış olduğu 2 adet "kompakt vakumlu yol süpürme aracı" ile Yenimahalle'yi dip köşe temizlemeyi hedefliyor. Böylelikle ,Yenimahalle Belediyesi'nin Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne ait olan araç sayısı da toplamda 104 oldu. 

Yenimahalleli vatandaşlara daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre sunabilmek için çalışmalarının aralıksız sürdüğünü dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı  Fethi Yaşar, konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"Amacımız herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir Yenimahalle"

Harcadığımız her kuruşta, Yenimahalle’ye fayda sağlayan yatırımlar yapıyoruz diyen Fethi Yaşar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Daha temiz bir Yenimahalle için ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Ancak bazı ara yollara, temizlik araçlarımız büyük olduğu için giremiyordu. Yeni aldığımız temizlik araçları sayesinde dar sokaklarımıza da kolaylıkla girip temizlik çalışması yapıyoruz. Aynı zamanda diğer araçlarımıza göre küçük olduğu için daha pratik. Harcadığımız her kuruşta, Yenimahalle’ye fayda sağlayan yatırımlar yapıyoruz. Amacımız herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir Yenimahalle” dedi.

Haber: Tuğba Akkesen