Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban satış yerleri belli olmaya devam ediyor.

Yenimahalle Belediyesi, 16-19 Haziran’daki Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık hayvan satışı için hazırlıklarını tamamladı.

Yakacık Kurban Satış Alanı'nda gerçekleşecek satışlar için çadır yerlerinin belirlenmesi, Ankara 46. Noterliği tarafından yapılan çekilişle gerçekleşti.

Ankaralılar dikkat! Bugün ve yarın sıcaklık rekoru kırılacak! Ankaralılar dikkat! Bugün ve yarın sıcaklık rekoru kırılacak!

Yakacik Kurban 4

11 BİN 680 KURBANLIK GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Bu yıl Yakacık'ta 141 büyükbaş, 39 küçükbaş olmak üzere toplam 180 çadır yeri belirlenirken, kurban alım-satımı için 5 bin 680 büyükbaş ve 6 bin küçükbaş olmak üzere toplamda 11 bin 680 kurbanlık hayvanın görücüye çıkması bekleniyor.

Yakacık'ta kurban pazarı için 180 çadırın kurulumu tamamlandı. Parsel çizimi, numaralandırma işlemleri ve alan düzenlemesi yapıldı. Temizlik ve bakım çalışmaları da sona erdirilerek pazarın hazır hale getirilmesi sağlandı. Çadırların 31 Mayıs'ta kurulması planlanırken, hayvan girişlerinin ise 1 Haziran'da başlaması öngörülüyor.

Yakacik Kurban 2

“VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN ÇADIRLARINIZI TEMİZ TUTALIM”

Yenimahalle Zabıta Merkez Karakol Amirliği'nde gerçekleştirilen çekilişle belirlenen çadır yerleri, kurban alacak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere düzenlenecek.

Kura çekimi öncesinde 180 besiciye uyarılarda bulunan belediye yetkilileri, “Yaşını doldurmayan ve pasaportu olmayan kurbanlıklar alana alınmayacaktır. Her biriniz önce kendi sağlığınız sonra da alana gelecek vatandaşlarımızın sağlığı için çadırlarınızı temiz tutalım. Alana kurbanlık hayvanların girişleri 08.00- 17.00 saatleri arasında yapılacak. Gece alana hayvan girişi yapılmayacak” ifadelerini kullandı.

Yakacik Kurban 1

HABER: ÖYKÜ KARABACAK

Editör: Öykü Karabacak