Yenimahalle Belediyesi, eğitime yönelik çalışmalarına hız kazandırdı. Yenimahalle'deki Tepekule'de yapımı tamamlanan Rüştü Asyalı Kütüphanesi kapılarını açtı. Yenimahalle Belediiyesi, öğrencilerin her daim yanında oduğunu gösteren çalışmalarına son sürat devam ediyor. İlçenin dört bir yanını açmış olduğu kütüphanelerle donatan Yenimahalle Belediyesi, 10'uncu kütüphanesini de Tepekule'de açtı. 

Rüştü Asyalı Kütüphanesi ile eğitime tam destek 

Öğrencilerin her zaman yanında olduğunu ifade eden Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar,  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ile birlikte Tepekule’de yapımı tamamlanan Rüştü Asyalı Kütüphanesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

"Konu eğitim olduğu zaman tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz"

Yenimahalle'de eğitime yapılan büyük yatırımların altını çizen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,konu hakkında dikkat çeken açıklamalarda buundu. Yaşar, "Konu eğitim olduğu zaman tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu doğrultuda ilçemizin 11 ayrı noktasına kütüphane yaptık. Aydınlık geleceğe giden yolda çocuklarımızın donanımlı bir şekilde yetişmesi için eğitim desteğine devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

"Kütüphanelerimiz sabah 09.00 akşam 22.00 arası açık" 

İlçenin 10'uncu kütüphanesi olan Rüştü Asyalı Kütüphanesi, öğrencilerin YKS, LGS, KPSS sınavlarında ayrılamayacakları bir ortam olacak. Sınavlara hazırlanan ve evinde ders çalışma ortamı bulamayan Şentepeli öğrencilere sessiz, temiz ve güvenli bir ortamda kitap okuma, ders çalışma imkânı sağlayan bu yeni kütüphane hakkında Fethi Yaşar, "Kütüphanelerimiz sabah 09.00’dan akşam saat 20.00’ye kadar açık. Yapımı tamamlanan 11’inci kütüphanemiz ise Cumhuriyet Akademisi içerisinde bulunuyor ve 24 saat açık olacak. Yenimahalle’nin kütüphaneleri ilçe sakinlerimiz tarafından yoğun ilgi görüyor” dedi. 

Dr. Mehmet Kaya: Çalışan sağlığı ve güvenliği için işverenle iş birliği şart Dr. Mehmet Kaya: Çalışan sağlığı ve güvenliği için işverenle iş birliği şart