Dumlupınar’a ziyarete gelenlerin konaklayabileceği içinde konferans salonunun da bulunduğu yanında park alanının da bulunduğu Dumlupınar Sosyal Tesisi ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi’nin bakımsızlıktan kullanılamaz hale gelmesi üzerine yeniden hareket geçen Yenimahalle Belediyesi, tesisin bakım ve onarımı için yeniden kolları sıvadı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına yetiştirmek için yoğun bir mesai harcayan Yenimahalle Belediyesi, 6 yıl içinde bakımsızlıktan harabeye dönen tesisi yeniden gün ışığına çıkarmak için çalışıyor.

Yenimahalle Belediyesi Yeniden Dumlupınar’da! Peşini Bırakmayacak (3)

Uzmanından uyarı! Sıcak havalarda nasıl sağlıklı besleniriz? Uzmanından uyarı! Sıcak havalarda nasıl sağlıklı besleniriz?

BAŞKAN YILMAZ’DAN BAŞKAN YAŞAR’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Tesisi yeniden elden geçirecek olan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür ziyaretinde bulunan yeni Belediye Başkanı Zekeriya Yılmaz, “Tesis hem amacı dışında hem de çok hor kullanılmış. Düğün salonu gibi kullanılmış. Bu içler acısı durumu size bildirdiğimizde hemen harekete geçerek yeniden tamirat ve tadilata başlamanız Dumlupınar halkı için çok değerli” dedi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ben Afyonluyum. Kurtuluş Savaşı’nın geçtiği toprakların evladıyım. Ben tarihi, sadece tarih kitaplarından öğrenmedim. Dedelerimden, ebelerimden öğrendim. Ülkemizin hangi acıları yaşadığını, Mustafa Kemal’i onlardan dinledim. Cumhuriyeti bu ülkenin reçetesi olarak görüyorum. Bu ülkede birlik, beraberlik ve kardeşliğin daha da güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Şimdi ölümüne bir özgürlük mücadelesinin verildiği bu topraklara sahip çıkmak hepimizin boynunun borcu” dedi.

Yenimahalle Belediyesi Yeniden Dumlupınar’da! Peşini Bırakmayacak (2)

Yaşar, “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi Yenimahalle’de yaşayan tüm hemşerilerimizin Dumlupınar vesilesiyle ebedi liderimiz Ulu Önder Atatürk ve aziz şehitlerimize armağanıdır. Dumlupınar o kefensiz yatanların toprakları. Kuş uğramaz kervan geçmez olmuş bu topraklar. Bugün bu ayıbı temizlemek için bir adım attık. Ülkelerin kahramanlık destanları vardır. Bizler de bu şiir ve destanlarla büyüdük. Ancak Dumlupınar’a geldiğimizde bu şiir ve destanların sadece ezberde kaldığını gördük. Hâlbuki ki İstiklal marşımızda ne diyordu ‘Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, düşün altında binlerce kefensiz yatanı’. Tesisi yeniden adına layık  bir şekilde ayağa kaldıracağız” dedi.

Dumlupınar Belediye Başkanı Zekeriya Yılmaz da Başkan Yaşar’a, Yenimahallelilere ve emeği geçen herkese Dumlupınarlılar adına teşekkür etti.

Kaynak: BÜLTEN