YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN İSRAİL PROTESTOSU

Bu haber 12 Mayıs 2021 saat 17:50 'de eklendi.

Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı İsrail’in, Kudüs’te, Filistin’de işledikleri insanlık dışı suçları kınamak için Cumhuriyet meydanın pankartlar açarak bir etkinlik düzenledi. Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk gerçekleştirilen etkinlikte bir konuşma yaparak İsrail tarafından gerçekleştirilen bu zulüme sesiz kalınmaması gerektiğini ve Tüm İslam alemi olarak mutlaka fiili adımlar atmak gerektiğini vurguladı. Zalimi sadece kınamanın ise zalimce olduğunu, Kudüs’ün topraklarında dökülen kanlara dökülen yaşlara sessiz kalmayacaklarını ifade eden Öztürk, “Bugün İsrail’i kınama ,Kudüs’ün Filistin’in Mescidi Aksa’nın yanında durma zamanıdır. O yüzden de Polatlı Yeniden Ferah Partisi olarak bir açıklama yapmak mecburiyetinde kaldık. Kınamak yetmez, dünya tarafından atılan bu adımlar 50 yıldır bizlerin söylemiş olduğu gibi Tüm İslam alemi olarak yapmamız gereken boş laflar ,sözlü kınamalar, ağlayıp sızlamalar yerine mutlaka fiili adımlar atmak gerektiğidir. Gün bugündür. Gün namusumuza, Mescidi Aksaya Kudüs’e sahip çıkma günüdür. 5000 yıldır kafirlerin amaçlarına ulaşması için durmadan çalışıyorlar.” dedi.

KUDÜS’ÜN TOPRAKLARINDA DÖKÜLEN KANLARA SESSİZ KALMAYACAĞIZ

Öztürk, “Ey Müslümanlar uyanmamız gerekiyor, uyanalım artık. Peygamber efendimizin bizlere emaneti olan Mescidi Aksaya İsrail askerleri 20 gündür katilce zulümler yapmaktadır. Çocuklarımızı öldürmektedirler, bacılarımıza analarımıza kurşun sıkmaktadırlar. Bir yavrumuz üç gün önce “Anne biz çocuğuz bunlar bize küçük mermi sıkarlar değil mi anne ?”diyordu. Neden diyordu, anne küçüklerini sıkarlarsa canım az yanar diyordu. Kadın, çocuk, masum demeden katliam yapıyorlar. Yarabbim İnşallah kendileri ağlar. Kahrol İsrail! Zulüm zulümdür, zalim zalimdir. Zalimi sadece kınamak ise zalimcedir. Kudüs’ün topraklarında dökülen kanlara sessiz kalmayacağız. Dökülen yaşlara sessiz kalmayacağız.” dedi.

ORADA ÇOCUKLAR ANALAR ÖLÜRKEN BİZLER İSLAM ÜLKELERİ OLARAK NASIL BAYRAM YAPACAĞIZ

Öztürk, “8 milyonluk Yahudi İsrail için bizler Ebabil kuşlarını bekliyoruz. Ebabil kuşları gelse 8 milyonluk İsrail’in değil de 1,5 milyarlık İslam’ın üzerine taşlar atarlar. Yazıklar olsun size derler. Katil İsrail’e dur diyemediniz mi derler. Kudüs’te bayramlık giyecek çocuklar kefen giyiyor. Bizler de seyirci kalıyoruz. Yazıklar olsun birleşmemiz gerekir. Lafla sözle kınamakla olmaz. Rahmetli Erbakan hocamızın dediği gibi “Bunlar laftan anlamaz”. Bunlara lafla değil de fiili baskılar yapmamız gerekiyor. Soysuz musun İsrail? Müslümanların sabrını zorlama! Biz Müslümanlar ağladıkça çoğalırız. Yanındayız Filistin! Yanındayız Kudüs! Yanındayız Mescidi Aksa! Elin değil soyun kurusun İsrail. Orada çocuklar analar ölürken bizler İslam ülkeleri olarak nasıl bayram yapacağız arkadaşlar? Kudüs’te yavrularımız ölüyor, bizler nasım bayram yapacağız? Annelerimizi sürüklüyorlar, yumrukluyorlar, bıçaklıyorlar. Onlar da Müslüman biz nasıl bayram yapacağız? Mescidi Aksa’yı kafire bırakmayacağız! Yarabbim ölen çocukların yüzü suyu hürmetine kahreyle İsrail’i.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.