Yeniden Refah Partisi'nin yerel seçimler için hazırladığı şarkıyı Grup Tillo besteledi. "Refah  Geliyor Refah!" adlı şarkının erbanelerle çalınması gözlerden kaçmadı.

YENİDEN REFAH SEÇİM ŞARKISI DUYURULDU

31 Mart yerel seçimlerine ayrı bir adaylıkla katılan Yeniden İyilik Partisi, seçim müziğini tanıttı. "İyilik Geliyor İyilik" adlı şarkıyı Grup Tillo besteledi. Grubun şarkıyı erbanelerle icra etmesi dikkatleri çekti. Şarkı, Yeniden Refah  Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın da katıldığı bir törenle kamuoyuna duyuruldu.

GRUP TİLLO KİMDİR?

Mustafa Kadaş, Veysi Atadan ve Celal İnan'dan meydana gelen Grup Tillo, 1991 yılında Diyarbakır'da kuruldu. Çocukluğundan beri tasavvufi geleneklerle büyüyen Grubun kurucusu Mustafa Kadaş, manevi müziğe olan sevgisini, mobilya atölyesinde çalışan personeliyle birlikte Güneydoğu'nun tekke müziği geleneğini yaşatmak amacıyla Grup Tillo'yu oluşturdu. Grup Tillo, bölgeye özgü ilahilerini seslendirerek, bölge halkının konuştuğu Türkçe, Kürtçe, Zazaca ve Arapça dillerinde eserler vererek, yok olmaya yüz tutmuş Erbane (def) geleneğini yeniden canlandırmak ve tanıtmak için çaba sarf ediyor. Grup üyelerinin tamamı Diyarbakır doğumlu olup, hala Diyarbakır'da yaşamaktadır ve isimlerini, tarihsel öneme sahip bir ilim merkezi olan Siirt'in Tillo köyünden almışlardır. Harput ve Kerkük havzasına özgü özel melodi ve ezgilerle dikkat çeken Grup Tillo, hem ülke içinde hem de yurtdışında konserler vermeye devam etmektedir.

Pursaklar Belediye Başkanı Çetin’den Alev Alatlı Millet Kıraathanesi'ne ziyaret Pursaklar Belediye Başkanı Çetin’den Alev Alatlı Millet Kıraathanesi'ne ziyaret