YENİ VE ESKİ MEZUNLAR BİR ARADA

Bu haber 11 Haziran 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı mezunlar günü düzenlendi. Mezunlar gününde okulun eski mezunları ile bu yıl mezun olacak öğrenciler bir araya gelerek tanışma imkanı buldu. Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan 12. Sınıf öğrencileri kep atarak mezuniyetlerini doyasıya kutladı.

DAMGACI: MÜTHİŞ BİR AYRICALIK OLDUĞUNU MEZUN OLDUKTAN SONRA GÖRECEKSİNİZ

Mezunlar Günü açılış konuşmasını gerçekleştiren Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muzaffer Damgacı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ülkemizde son zamanlarda Teknik Liselerin önemi anlaşılmış, artık hayatın içinde olmazsa olmaz üreten, teknik alanda her türlü üretimi yapan kurumlar haline gelmiş, istihdam konusunda öncelikte olan ki geçtiğimiz pandemi döneminde bunu hep beraber gözlemledik. Teknik Liseleri her alanda üretim yaptığı bir seferberlik açıldı ve başaramayacağı, üretemeyeceği herhangi bir ürün olmadığını gösterdik. Bu zamanlarda da, teknolojinin hızla ilerlediği dönemlerde de ülkemizde de teknoloji büyük bir ivme kazandı. Ciddi anlamda bazı konularda gelişmiş ülkeler ile yarışır hale geldik. Tüm bunların altında Teknik Liselerin imzasının olduğunu biliyoruz. Teknik Liseler sadece ara eleman yetiştiren kurumlar olmaktan artık çıktı ve teknoloji üreten, mühendislerin mezun olduğu kurumlar haline geldi ki amaç ve hedefte buydu. Bu konuda çok mutluyuz. Ülkemizde yaklaşık 335 civarında mühendislik alanı var. Onların tamamına Meslek Liseleri kaynaklık yapmakta. Tabi ki böyle bir okulda siz değerli gençleri eğitim alması müthiş bir ayrıcalık. Bunun farkını diğer akademik okullardan mezun olduktan sonra göreceksiniz. İş bulma konusunda olsun, istihdam konusunda olsun aranan vasfı ve ayrıca tekniker unvanıyla mezun olduğunuz için de müthiş bir ayrıcalık olduğunu mezun olduktan sonra göreceksiniz.”

ÇOCUKLARINIZIN KAYDINI OKULUMUZA YAPTIRMAKLA ÇOK İYİ BİR GÖREV YAPTINIZ

“Değerli veliler, sizler çocuklarınızın geleceğini düşünüp okulumuza bu çocuklarımızın kaydını yaptırmakla çok iyi bir görev yapmış oldunuz. Akıllı bir davranış, tebrik ediyorum. Bunu mezun olduktan sonra çocuklarımızın diğer emsallerinden önce istihdam edildiğinde, iş bulduğunda göreceksiniz ve bu mutluluğu yaşayacaksınız. İyi ki çocuklarımızı meslek lisesinde okuttum diyeceksiniz. Zaten çocuklarımız üniversite kazandığında da her yerde çok çabuk iş bulma konusunda ayrıcalıkları var.”

HEPİNİZİ TEBRİK EDİP GÖZLERİNİZDEN ÖPÜYORUM

“Değerli gençler, hakikaten şanslısınız. Bu okulda birbirinden kıymetli öğretmenlerimizden gerek atölye derslerimizi gerek teorik dersler anlamında gerekli donanım ve bilgiyi edindiniz. İnşallah gittiğiniz yerde hepinizin başarılı olacağına inanıyoruz. Gelen tepkiler öyle. Staj yaptığınızda, staj yaptığınız kurumların bize anlattıklarında ve çok beğenildiğinizi ifade ettiklerinde bizlerde çok mutlu oluyoruz. Sizler gibi gençleri yetiştirdiğimiz için hem gurur duyuyoruz hem de mutluyuz. Bundan sonraki hayatınızda sizlere başarılar diliyorum ve başarılı olacağınıza inanıyorum. Bahtınız yolunuz açık olsun, hayırlı olsun. Hepinizi tebrik edip gözlerinizden öpüyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.