Terörist Fehmi Oral Meşe kimdir kaç yaşında nereli? Fehmi Oral Meşe yakalandı mı? Terörist Fehmi Oral Meşe kimdir kaç yaşında nereli? Fehmi Oral Meşe yakalandı mı?

31 Mart seçimlerinde Van Büyükşehir Belediyesi'ni DEM'den Abdullah Zeydan kazanmıştı. Daha sonrasında Abdullah Zeydan'ın mazbatası iptal edilmesinin ardından seçimde 2. olan AK Partili Abdulahat Arvas başkan oldu. Abdulahat Arvas, 27 Ekim 1969 yılında Van'ın Erçiş ilçesinde dünyaya geldi. Peki, Yeni Van Büyükşehir Belediye Başkanı Abdulahat Arvas kimdir kaç yaşında nereli? Abdulahat Arvas nasıl başkan oldu? İşte cevapları...

Abdulahat Arvas kimdir

Abdulahat Arvas, 27 Ekim 1969'da Erciş'te doğdu. Babasının adı Cebrail, annesinin adı Medine'dir. Abdulahat Arvas, Van İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Arap dili ve Kur'an ilimleri alanında medrese eğitimi aldı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi gelişmeye devam ediyor. Sanayici ve öğrenci olan Abdulahat Arvas, Van, Adana ve Kocaeli organize sanayi bölgelerindeki üretim tesislerinin yönetim kurulu başkanıdır.
Abdulahat Arvas, Müstakil Sanayici ve Girişimciler Derneği (MÜSİAD), Van Kurucu Daire Başkanı, Önder İş Dünyası Sanayici ve İşadamları Derneği (ÖNSİAD), Van Kurucu Daire Başkanı, Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO), Disiplin Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeliği, Van Valiliği Mikro Kredi Sosyal Yardım ve Danışma Kurulu Üyeliği ve Van İmam Hatip Mezunları ve Üyeleri Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Van Organize Sanayi Bölgesi Girişimcisi ARVAS Dernek (VİMDER), birçok yıllık ve sosyal sivil toplum kuruluşlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.
Van'da yapılan 27. yasama dönemi milletvekili seçimlerinde AK Parti'den milletvekili olarak meclise girdi.
 Arapça ve Farsça bilen Abdulahat Arvas'ın dört çocuğu vardıır.

Abdulahat Arvas kaç yaşında?

Abdulahat Arvas 27 Ekim 1969'ta doğmuştur ve 2024 yılında 55 yaşındadır.

Abdulahat Arvas aslen nereli?

Abdulahat Arvas aslen Van Erçişlidir.

Abdulahat Arvas nasıl başkan oldu?

Abdulahat Arvas, rakibi Abdullah Zeydan'ın mazbatasının iptal olması nedeniyle başkan olmuştur.