Yeni atanan Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) geldi. Her iki bakan da Genel Kurul'a girmeden önce gazetecilerin sorularını cevapladı.

Yeni Sağlık Ve Çevre Bakanları Tbmm'de (2)

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, yeni görevinin herkese hayırlı olması temennisinde bulunarak şu açıklamayı yaptı: "Hayırlı olsun. Bayrak değişimini aldık. Allah bizi mahcup etmesin, milletimize, devletimize, Cumhurbaşkanımıza herkese hayırlı olsun."

Yeni Sağlık Ve Çevre Bakanları Tbmm'de (3)

Kılıçdaroğlu’ndan Kıbrıs Harekatı’nın 50.yılında anlamlı ziyaret Kılıçdaroğlu’ndan Kıbrıs Harekatı’nın 50.yılında anlamlı ziyaret

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise  devraldığı bayrağı daha yükseklere çıkartmak için çalışacağını belirterek. Yeni görevin vatana , millete hayırlı olması temennisinde bulunarak şunları söyledi: "Milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Afetlerde milletimizi yalnız bırakmayacağız. Bayrağı devraldığımızı Bakanımızdan daha yukarı çıkarmak için de var gücümüzle çalışacağız. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun. Aynı gayretle, motivasyonla çalışacağız. Milletimiz için en iyisini hayal edeceğiz, sonra gerçekleştirmeye çalışacağız."

Kaynak: İHA