“YENİ NESİL” GÜMBÜR GÜMBÜR

Bu haber 20 Temmuz 2020 saat 8:10 'de eklendi.

Yeni Nesil Eğitim Kurumları, öğrencileri ile tanışma kahvaltısında bir araya gelerek yeni eğitim dönemi için ilk adımı attı. Kahvaltıda öğretmenler ve yöneticiler ile bir araya gelen öğrenciler öğretmenler ile birebir iletişime geçerek tanışma fırsatı buldu. sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen kahvaltıda öğrenciler yeni eğitim dönemi, ders işleyişi hakkında bilgiler aldı.Covid 19 virüsünün damlacık yolu ile bulaşması nedeniyle eğitim kurumlarında yaşanan en büyük endişelerden biri olan virüs yayılımı sınıf mevcudu az tutularak, hem hijyen kurallarına hemde sosyal mesafeye dikkat edilerek önlemler alınıyor. Öğrencilerde velilerde ve eğitmenlerde büyük bir sorun ve soru işareti olan virüs sorununa Yeni Nesil Eğitim kurumları havadar ve az mevcutlu sınıflar ile çözüm bularak öğretmen öğrenci sağlığını koruyarak eğitim faaliyetleri gerçekleştiriyor. Öğrenciye özel olarak bireysel planlamalar yapılan eğitim kurumunda öğrencilerin çoğunluğunun öğretmen kadrosu nedeni ile bu kurumu tercih ettiği ders işleyişinin akıcı ve anlaşılır olduğu sıkılmadan ders dinledikleri ve öğretmenlerine günün her vakti her konuda ulaşabildikleri de öğrenciler tarafında dile getiriliyor.

EĞİTİMİ DEVLET KONSEPTİNDEN FARKLI BOYUTA

Yeni Nesil Eğitim Kurumu Kurucusu Yakup Ejder Daşkın düzenlenen tanışma kahvaltısında eğitim kurumu hakkında bilgi vererek şunları söyledi, ”Kendim matematik öğretmeniyim ilk 2013 yılında Final Dershanesinde işe başladım ondan önce iki yıl Gaziantep Finalde çalıştım ondan sonra Mezaim Kiraz’a geçtim sonra Ay Yıldız Işın Yaman iki taraflı olarak çalıştık en son durağımız Yeni Nesil olarak belirledik. Sınıflarımızı pandemi sürecine uygun olarak hazırladık hijyenik sınıflar maksimum 8 kişilik, Milli Eğitimden bir karar, izin gelmediği sürece maksimum 8 kişilik oluşturuyoruz sınıfları, normalde de maksimum 16 kişilik sınıflarımız ama şuan pandemi süreci nedeniyle sınıf mevcutlarını da az tutuyoruz. Eğitimde farklı bir yöne gitmek istedik devlet konseptinden biraz daha farklı boyuta çekmek istedik sınıf sayımızı aza çektik, bina konumu olarak kullanım açısı olarak daha rahat kat sayımız fazla terasımız kantinimiz mevcut öğrencinin daha fazla alanı alanı olduğu için bu binayı uygun gördük ”dedi.

FEN LİSESİ AYARINDA BİR EĞİTİM

Daşkın,”Öğretmen kadromuz piyasada işinin ehli olan öğretmenler deneyimliler bu bizi biraz yordu ama güzel bir kadro oluşturduk öğretmenlerimize güvenimiz sonsuz, hiçbir şekilde ataması olmamış işinin ehli olmayan öğretmenlerimiz yok standartlarımızı yüksek tutmaya özen gösteriyoruz ve sloganımız da bu yönde “Biz farklıyız bizimle çalışmakta sizin farkınız”. Aralık ayında açılışımızı yapmıştık ama maalesef pandemi süreci nedeni ile Mart ayında geri kapatmak zorunda kaldık 3 aylık bir eğitim süreci geçirdik ve 3 aylık eğitim sürecinde de genelde Fen Lisesiyle çalıştık Fen Lisesinde de başarılı öğretmenler ve başarılı öğrenciler olduğu için bizi tercih etmeyi biraz daha doğru buldular, hocalarımızın hepsi fen lisesi ayarında ders verebilecek hocalarımız ”dedi.

KADRODA KRİTER EN AZ 7 YIL DENEYİM

Daşkın,”Kemik kadromuzu oluştururken stajyer, 7-8 yılın altında deneyimi olmayan hiçbir hocayı kadromuza alamadık. Kadromuzu bütün Polatlı tanıyor bunu kesinlikle söylüyorum ataması olmayan hiç öğretmenimiz yok, kaçak çalıştırma durumu kesinlikle yok diğer kurumlardan farkımız bu aslında tabi bize ücrete mal oluyor ama hiç sıkıntı değil bizim önceliğimiz öğrencilerimiz ve onların eğitimi. İlk senemiz çok dikkatli seçimler yapmaya özen gösteriyoruz tamamen öğrenci odaklı, öğrenci hedefine yönelik çalışıyoruz, gece dersleri yapıyoruz denemeler yapıyoruz, geçen sene buranın yeni nesil olmasını sağlayan en önemli şeylerden biri de deneme sınavında piyasanın en iyi yayınlarından deneme sınavı yaptık. Geçen sene kendi kaydımız kadar dışarıdan deneme sınavına giren öğrencimiz vardı ”dedi.

BİR YENİLENME SÜRECİNE GİREREK KADROMUZU GÜÇLENDİRDİK

Yeni Nesil Eğitim kurumunun Müdürü Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Serhat Alp Genç ise pandemi gibi zor bir süreci atlatarak yeniden eğitime başlamaları ve yeni eğitim sistemleri ile ilgili şunları söyledi. Genç, ”Yakup Hocam ile birlikte böyle bir yolda yürümeye karar verdik geçen sene Aralık ayında açtık ama virüs süreci nedeni ile kısa bir süre kapatmak zorunda kaldık ama bu biraz da bizim içi avantaj oldu, biz bir avantaj olarak görüyoruz bu dönemi bir yenilenme sürecine girdik kadromuzu bir hayli güçlendirdik. Yakup Hocamın keza benim büyük emeklerim ve çalışmalarım sayesinde çok güzel bir kadro kurduğumuzu düşünüyoruz. Hocamın bahsettiği gibi alanında deneyimli, bilinen, tanınan hocalarla çalışmaya başladık, 17 Ağustos itibariyle de kesintisiz derslerimize başlayacağız. Biz bu süreçte hocalarımızı gerek Polatlı’ya tanıtmak için gerek öğrencilerimizle tanışmak için bir hızlandırma programı yaptık 18.07.2020 tarihiyle bunun startını veriyoruz. Sınıflarımızın mevcudunu az tutarak hem eğitim hem hijyen açısından önlemler alıyoruz, sıkış tıkış bir eğitim alanı olmayacak. Ağırlıklı olarak Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi ayarında ki öğrencilerle çalışıyoruz ama tabiki diğer kardeşlerimize de eğitim veriyoruz ona göre eğitim kadromuzu belirliyoruz ”dedi.

BİR ÇOK TASARI VE PROJEMİZ VAR

Yeni Nesil Eğitim kurumu Müdür Yardımcısı ve Rehberlik Danışmanı Melahat Çapkan öğrencilerin pandemi sürecini, velilerin bu süreçte sınav sürecinde ne kadar etkin rol oynadığı ve sınavda öğrenci psikolojisini, aile faktörünü değerlendirerek şunları söyledi:” Öğrencilerim ile sürekli bir arada olduğum için sürekli onlar nasıl daha iyi çalışırlar, nasıl daha güzel başarılar elde edebilirler hep bunun üzerinde durmaya çalışıyorum. Şuan birçok tasarımız bir çok projemiz var, hepsini planladık Ağustos’ta yürürlüğe koymayı planlıyoruz. Bu nedir dersek bir ödev sistemi oluşturmaya çalışıyoruz, öğrenci nerede ne çalışacak, nasıl takip edecek onu bilmesini istiyoruz ve bunu haftalık gibi değil de bir yıllık yapmayı düşünüyoruz ”dedi.

ÖĞRENCİMİZ MERKEZ AMA AİLE DE ÖNEMLİ

Çapkan,“Öğrenci takibi bizim için çok önemli nerede çalışıyor, nerede neyi eksik yapıyor yada nerede sıkıntısı var bunları gün yüzüne çıkarmak ve ona göre müdahale etmek istiyoruz bunun için düzenli denemeler yapıyoruz, güzel bir öğretmen kadromuz var. Bizim asıl amacımız bu zorlu süreçte öğrenciyi yalnız bırakmamak. Hem ödev hem psikolojik destek hem ailesi ile işbirliği içinde olup sistemli bir şekilde ilerliyoruz. Öğrencimiz merkez ama ailenin de gerçekten çok önemi var. Öğretmen desteği çok önemli kurumun kalitesi çok önemli ama aile derseniz çok fazla takip edip çok fazla kontrol ederim. Ailede bu süreçte bizim ile çalışıp sorumluluk sahibi olacak ”dedi. Haber/DENİZ UYAR-İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.