Yeni Elmadağ Kaymakamı Cemal Hüsnü ÇAYKARA kimdirYeni Elmadağ Kaymakamı Cemal Hüsnü ÇAYKARA kaç yaşındaYeni Elmadağ Kaymakamı Cemal Hüsnü ÇAYKARA nereli? Yeni Elmadağ Kaymakamı Cemal Hüsnü ÇAYKARA'nın kim olduğu araştırılıyor. Sizlere Yeni Elmadağ Kaymakamı Cemal Hüsnü ÇAYKARA hakkında bilgileri haberimizde derledik...

Yeni Elmadağ Kaymakamı Cemal Hüsnü ÇAYKARA kimdir?

Cemal Hüsnü ÇAYKARA, 3 Mayıs 1964'te Sakarya'nın Demiraçma köyünde doğmuştur ve Trabzon Çaykara ilçesi bürokratıdır.

Eğitim Hayatı Şehit Mevlüt Meriç İlkokulu ve Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu'nda okuyan ÇAYKARA, Atatürk Lisesi'ni bitirdikten sonra 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.

Pars Osmanoğlu Kimdir? Pars Osmanoğlu Nereli ve Kaç Yaşında? Pars Osmanoğlu Ne İş Yapmaktadır? Pars Osmanoğlu Kimdir? Pars Osmanoğlu Nereli ve Kaç Yaşında? Pars Osmanoğlu Ne İş Yapmaktadır?

1988 yılında İçişleri Bakanlığınca düzenlenen kaymakamlık adaylığı sınavı başarıyla tamamlandı. Kariyerine Kahramanmaraş ilçe valisi adayı olarak başladı. Göksun ve Pozantı ilçelerinde vali yardımcılığı yaptıktan sonra İngiltere'de bir yıllık mesleki stajı tamamladı. 1991 yılında Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayarak Kaymakam unvanını aldı.

İleri düzeyde İngilizce bilen ÇAYKARA'nın, “Disiplin ve Ceza Yaptırımları” başlıklı tezi ve İngilizce “The House of Lords” tezi gibi mesleki alanda yayınlanmış çeşitli makaleleri ve imzalı akademik makaleleri bulunmaktadır.

Satranç, koleksiyonculuk ve bilgisayar programcılığı gibi konulara ilgi duyan Çaykara, evli ve 3 çocuk babasıdır.