YENİ EĞİTİM DÖNEMİ İÇİN TRAFİK TEDBİRLERİ AÇIKLANDI

Bu haber 28 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasına sayılı günler kala eğitim döneminde uygulanacak tedbirlerde açıklanmaya devam ediyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında Alınacak Trafik Tedbirleri de açıklandı. Yeni eğitim döneminde okul servislerinde ve okul çevresinde alınacak tedbirler ve yürütülecek denetimler yayınlanan genelge ile duyuruldu.  Yeni eğitim öğretim yılına ilişkin tedbirler Salgınla Mücadele Amaçlı Alınacak Tedbirler, Eğitim Faaliyetleri, Denetim Faaliyetleri, Trafik Güvenliği İle İlgili Diğer Hususlar, Genel Emniyet ve Asayişe İlişkin Tedbirler şeklinde sıralandı.

ÖĞRENCİ SERVİSLERİNDE UYGULANACAK TEDBİRLER

Veliler için en önemli konulardan biri olan okul servislerinde uygulanacak kural ve esaslar Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından hazırlanan rehber üzerinden uygulanacak. Okul servis araçlarında görevli olan personel hijyen kurallarına dikkat edecek ve araç içinde maske takmak zorunlu olacak. Araçlarda giriş kapısının yanına el antiseptiği konulacak ve araç içinde öğrenciler için tıbbi maske bulundurulacak. Servislerde oturma listesi oluşturulacak Servislerde koltuklara numara verilecek ve oturma listesi oluşturulacak. Bu liste serviste görünür yerde asılı olacak, böylelikle servis kullananların aynı yerde oturması sağlanacak. Her servis turu sonrası araçlar dezenfekte edilecek.

ÖĞRENCİLER TRAFİK KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLECEK

Okul servis aracı şöfor ve rehber personeline Okul Servis Araçları Şoförleri ve Rehber Personeline Yönelik Bilgilendirme Eğitimleri verilecek ve bu eğitimler her gruba bir gün olacak şekilde düzenlenecek. Okul idarecileri tarafından belirlenen gönüllü kişiler ile Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük kampanyası düzenlenecek. Tüm okul geçidi görevlilerine kırmızı düdük verilecek. Öğrencilerin trafik kuralları konusunda bilinçlendirilmesi için trafik güvenliği konusunda uygulamalı ve teorik dersler verilecek.

SERVİS DENETİMLERİ EĞİTİM DÖNEMİ BOYUNCA DEVAM EDECEK

Eğitim öğretiminin başlaması ile birlikte okul servisleri hafta boyunca denetlenecek ve eğitim dönemi boyunca da denetimler devam edecek. Taşıtlar temiz, bakımlı ve güvenli durumda olacak. Okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin taşınması sırasında araçlarda rehber personel bulundurulacak. Şoför ve rehber personel Okul Servis Araçları Yönetmeliği’nde belirtilen şartları taşıyacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.