Akyurt mutfaklarının vazgeçilmez çorbası: İnceğiz Çorbası Akyurt mutfaklarının vazgeçilmez çorbası: İnceğiz Çorbası

Yeni Akyurt Kaymakamı Mehmet TUNÇ kimdirYeni Akyurt Kaymakamı Mehmet TUNÇ kaç yaşındaYeni Akyurt Kaymakamı Mehmet TUNÇ nereli? Yeni Akyurt Kaymakamı Mehmet TUNÇ hakkında merak edilenler haberimizde...

Yeni Akyurt Kaymakamı Mehmet TUNÇ kimdir?

Ankara'da doğan Mehmet Tunç, ilköğrenimini Eskişehir'de, orta öğrenimini Ankara'da, lisans eğitimini Hacettepe İBF Kamu Yönetimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Bölümünde çalışmalarına devam etmektedir. Valilik görevine adaylığı sırasında Sussex Üniversitesi'nde (Brighton, İngiltere) bir yıl İngilizce eğitimi aldı. İngiltere'de çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında gezi ve incelemelerde bulundu. Kariyerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın (ÇSGB) akredite kuruluşu olan Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nde istihdam uzman yardımcısı olarak başlayan Tunç, bir yıl Çalışma Bakanlığı'nda çalıştı. Mücadele projesi ve diğer proje çalışmaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda (ÇSGB) iki yılı aşkın süredir yürütülüyor. 2008 yılı başında "Kayıt dışı istihdamla mücadelede geliştirilen stratejiler, uygulanan politikalar ve gelişmiş ülkelerden örnekler" konulu onur tezini hazırladı ve ilgili sınav ve mülakatları geçerek İŞKUR dışı ilişkiler departmanında istihdam uzmanı olarak atandı. . Çok sayıda ulusal ve uluslararası projenin hazırlanmasında ve gerçekleştirilmesinde görev aldı.

Ankara'da merkez personel teşkilatında istihdam uzmanı olarak görev yapan Tunç, 2010 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak bakanlığın Mülki İdare İdaresi (MİA) sınıfına Hatay Valisi adayı olarak katıldı. . Sivil teftiş kursunu tamamladı. 13 Eylül 2018 tarihinde Siirt/Baykan ilçe valisi olarak göreve başlayan Tunç, yerel yönetime kadar aynı zamanda Baykan Belediye Başkanı, V. Veysel Karani, Kent V. Belediye Başkanı ve Atabagi Belediyesi V. Belediye Başkanı olarak görev yaptı. 31 Mart 2019'da seçim yapıldı. Dört görevi aynı anda tamamladı. Baykan Kaymakamı Mehmet Tunç, 15 Mayıs 2020 tarihinde Baykan'ın 5. Belediye Başkanı olarak atandı.

Kaymakam Tunç, kaymakamlık ve özellikle belediye başkanlığı döneminde çocuk, çocuk, kadın ve yaşlılara yönelik yürütülen projelere dikkat çekti. Kaymakam ve belediye başkan yardımcısı olarak ilçe ve şehirlerin altyapı ve üstyapı gücüne sahip olabilecek projelere, özellikle genç ve kadın işsizliğinin ortadan kaldırılmasına yönelik özel sektör girişimlerini cazip hale getirecek istihdam odaklı projelere, çocukların fiziksel performans sergilediği yeni oyun alanlarına, sosyal ve sportif faaliyetler, yenilik 11 Ocak 2021 tarihinde Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu'na milletimizin birlik ve beraberliğini, refahını ve huzurunu amaçlayan terörle mücadelede gösterdiği çaba ve hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. İçişleri Bakanlığı, Türkiye Yöneticiler Derneği Seçici Kurulları tarafından “Şehit Kaymakamı Ersin Ateş Ödülü, Başarılı Yönetici Üstün Hizmet Ödülü” sınıfında yer aldı. Ödülü, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve Türkiye Yöneticiler Derneği Başkanı Sayın Saffet Arıkan Beduk tarafından takdim edildi.

Sırasıyla Uşak İlçesi (Sivaslı İlçesi), Tokat (Yeşilyurt İlçesi) ve Sinop (Durağan İlçesi) Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 99. Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlayan Kaymakam TUNÇ, Haziran 2014 - Aralık 2016 tarihleri ​​arasında Adana/Karaisalı Kaymakamı, Aralık 2016 - Eylül 2018 tarihleri ​​arasında Balıkesir/Marmara Kaymakamı, Eylül 2018 tarihleri ​​arasında Siirt/Baykan Valisi - Eylül 2021, Eylül 2021-Ağustos 2022 tarihleri ​​arasında Şırnak/Cizre İlçe Kaymakamı ve Cizre Belediye Başkanı V., 11.08.2022 tarih ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı aday kararı ile Ağustos 2022 tarihinden itibaren Kayseri/Develi İlçe Valisi olarak görev yapmıştır.