YAZIROĞLU: GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ TÜRKİYE PAROLASIYLA  KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ

Bu haber 25 Kasım 2021 saat 9:56 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı Kadın, Aile ve Engellilerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Hacer Yazırlıoğlu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü  dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

BU ELİM HADİSELER TOPLUMUMUZDA ÜZÜNTÜ VE TAHRİBAT YARATMAKTADIR

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı Kadın, Aile ve Engellilerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Hacer Yazırlıoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “25 Kasım kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda tüm dünyada farkındalık oluşturmak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1999 yılında “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” ilan edilmiştir. Kadınlarımıza yönelik fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddet olayları ülkemizde de günden güne artış göstermekte; bu elim hadiseler toplumumuzda üzüntü ve tahribat yaratmaktadır.”

TOPLUM OLARAK HEPİMİZİN GÖREVLERİ VAR

“Türk-İslam medeniyetinin temsilcisi olan Türk Milliyetçiği; İslam inancımızın, Türk kültürümüzün ve geleneğimizin en önemli değeri olan Türk kadınının sosyal hayattaki güçlü duruşuna büyük önem vermektedir. Sağlıklı bir toplum inşa edebilmek için insanlığa karşı işlenen bir suç olan kadına karşı şiddetle etkin bir şekilde mücadele edilmelidir. Bireylere erken yaşlardan itibaren iyi bir eğitim vermeli ve şiddeti ortadan kaldırmaya yönelik sosyal projeler hayata geçirilmelidir. Bu bakımdan işe önce çocuklarımızdan ve gençlerimizden başlamalı, onlara kadına hürmet ve saygının evvela dinimizin ve de insanlığın bir gereği olduğunu öğretmeliyiz. Kim ne derse desin kadına şiddet meselesi; bir bilinç meselesidir, sorumluluk meselesidir, şuur meselesidir. Ahlaklı, bilinçli ve şuurlu bir nesil yetiştirmekse, toplum olarak hepimizin en büyük görevidir.”

TÜM KADINLARIMIZA SAĞLIK, SIHHAT, HUZUR, MUTLULUK VE ESENLİKLER DİLİYORUM

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak ‘Güçlü Kadın, Güçlü Türkiye’ parolasıyla şiddete uğrayan tüm kadınlarımızın yanında olmaya, kadınlarımızın her alanda destekçisi olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün ülkemizde kadınlarımıza yönelik şiddetin sonsuza dek durmasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm kadınlarımıza sağlık, sıhhat, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.