YAVUZ EKER GÜVEN TAZELEDİ

Bu haber 13 Nisan 2022 saat 10:04 'de eklendi.

Polatlı Kırmızı Et Ürünleri Tarımsal Üreticileri Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Güldeste Konakta yapılan Genel Kurul Toplantısında tek aday olarak seçime giren mevcut Başkan Yavuz Eker üyelerin oylarıyla yeniden seçildi ve güven tazeledi.

Polatlı Kırmızı Et Ürünleri Tarımsal Üreticileri Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı Güldeste Konakta gerçekleştirildi. Genel Kurul Toplantısında tek aday olarak seçime giren mevcut Başkan Yavuz Eker üyelerin oylarıyla yeniden seçildi ve güven tazeledi. Genel Kurul Toplantısı Başkanlık Divanının seçimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Gündem maddeleri okunarak kabul edildi ve seçim yapıldı.

EKER: POLATLILI ÜRETİCİLERE İSTİHDAM YARATMA GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ

Faaliyet raporunu okuyan Polatlı Kırmızı Et Ürünleri Tarımsal Üreticileri Birliği Başkanı Yavuz Eker konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Sayın Divan, değerli misafirlerimiz ve kıymetli ortaklarımız Birliğimizin olağan genel kurul toplantısına teşriflerinizden dolayı hepinize hoş geldiniz der saygılar sunarız. Bildiğiniz gibi Birliğimizin kuruluşu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın 25.04.2014 tarih ve 969 sayılı onayı ile tescili yapılmıştır. Yönetim Kurulu olarak tüm kanuni işlemlerimizi tamamladık. 26 Kurucu üye ile kurulan birliğimizi bugün itibari ile 329 üyeye ulaştırmış bulunmaktayız. Tarım Bakanlığı ile olan ilişkilerimizi geliştirerek Polatlılı üreticilere istihdam yaratma gayreti içerisindeyiz.”

BESİCİLERİMİZİN HAYVANLARI EN DOĞRU ŞEKİLDE PAZARLAMASI HUSUSUNDA BİLGİLENDİRMELER YAPTIK

“Polatlı Belediyesi Çevre Korumu Müdürlüğü ile beraber Sinek İlaçlama faaliyeti yürütülmüştür. Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği görüşmeler yapılarak besicilerimizin sorunlarının çözümü konusunda fikir alış verişi yapılmıştır. İthal Hayvan alımı konusunda, 82 köyümüzde faaliyet gösteren besicilerimiz bilgilendirilmiştir. Besicilerimiz doğru yem alımları konularında bilgilendirilmiştir. Besicilerimizin hayvanları en doğru şekilde pazarlaması hususunda bilgilendirmeler yaptık.”

KURUMLARLA GÖRÜŞÜLDÜ

“Et ve Süt Kurumunun ödemelerinin erkene çekilmesi konusunda Kurum ile görüşmeler yapıldı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ile gerekli görüşmelere yapılarak besicilerimiz için uygun fiyatlı Arpa tedariği yapılmıştır. IPARD Projeleri hakkında Ankara Danışmanlık yapan firmalar ile görüş alış verişi yapıldı. İnşallah bundan böyle Polatlı Kırmızı Et üreticileri olarak sizlerin ürettikleri etleri üst birliğimiz olan Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği ile sıkı bir çalışma yaparak en iyi şekilde değerlendirmenin gayret ve azmi içerisinde olacağız. Yönetim Kurulumuz adına, genel kurulumuzun ülkemize, üyelerimize hayırlı olmasını temenni eder, üyelerimize saygılar sunarız.”

YÖNETİM VE DENETİM KURULU BELLİ OLDU

Polatlı Kırmızı Et Ürünleri Tarımsal Üreticileri Birliği Başkan: Yavuz Eker. Yönetim Kurulu Asıl Üyeler: Özkan Akıl, Alper Arpaç, Niyazi Şahin, Tolga Savaş. Denetim Kurulu Asıl Üyeler: Sertan Kart, Faik Ercan, Adem Ateş.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.