Meral Akşener'in istifa edeceği iddiaları gündeme geldi. Akşener istifa ederse yerine gelebilecek isimlerden birinin Yavuz Ağıralioğlu olabileceği söyleniyor. Peki, Yavuz Ağıralioğlu kimdir? Yavuz Ağıralioğlu yeni parti mi kuracak? Yavuz Ağıralioğlu İyi Partiye dönecek mi? İşte haberin detayları…

YAVUZ AĞIRALİOĞLU KİMDİR?

Yavuz Ağıralioğlu, 1 Şubat 1972 tarihinde Trabzon’un Çaykara ilçesinde doğmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur.

1995 ile 1997 yılları arasında Nizam-ı Alem Ocakları Genel Başkanlığı görevinde bulunan Ağıralioğlu, Muhsin Yazıcıoğlu’nun kuruculuğunu ve Genel Başkanlığını üstlendiği Büyük Birlik Partisi’nin MKYK üyeliği ile genel başkan yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Yavuz Ağıralioğlu, 1999 yılında Bilge Bilgin Ağıralioğlu ile evlenmiştir. Çiftin Ağahan Giray, Fatma Ahsen ve Elif Rüveyda isimli üç çocukları vardır.

2011 yılında Büyük Birlik Partisi Genel Başkanlığına aday olan Ağıralioğlu, aynı parti bünyesinde 2018 yılına kadar çeşitli görevlerde bulunmuştur.

2011 yılından itibaren Türkiye İnisiyatif Merkezi Başkanlık görevini yürüten Ağıralioğlu, 2018 yılının Mayıs ayında İYİ Parti’ye katılmıştır.

Ağıralioğlu, 2018 yılı genel seçimlerinde İYİ Parti İstanbul milletvekili seçilmiş, 2018 ile 2019 yılları arasında partinin Meclis Grup başkanvekilliği görevini üstlenmiştir.

2019-2020 yıllarında İYİ Parti Sözcüsü ve 2020-2022 yıllarında ise Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ağıralioğlu, 28 Mart 2023'te 5 yıldır üyesi bulunduğu İYİ Parti'den istifa etmiştir.

YAVUZ AĞIRALİOĞLU YENİ PARTİ Mİ KURACAK?

28 Mart 2023 tarihinde İYİ Parti’den istifa eden Ağıralioğlu, 2024 yerel seçimlerinden sonra parti kuracağını söyleniyor. Bu kouyla ilgili henüz net bir açıklama bulunmamaktadır.

Korhan Berzeg öldü mü, bulundu mu? Korhan Berzeg'de son durum ne? Korhan Berzeg öldü mü, bulundu mu? Korhan Berzeg'de son durum ne?

YAVUZ AĞIRALİOĞLU İYİ PARTİ'YE DÖNECEK Mİ?

31 Mart Yerel Seçimlerin yapıldığı gün Meral Akşener'in istifa edeceği iddiaları gündeme geldi. Meral Akşener istifa ederse yerine gelebilecek isimler konuşulmaya başlandı. Bu isimler arasında ise Yavuz Ağıralioğlu yer alıyor.

Yavuz Ağıralioğlu sosyal medya hesabından yerel seçime ilişkin şu paylaşımda bulundu:

‘’31 Mart yerel seçim sonuçları; memleketimize, milletimize, demokrasimize hayırlı olsun. Milletimizin bunca derdi, gailesi varken bunca sıkıntı içerisinde sandığa gitmiş olmasını, demokrasimiz için de hâlen bir kazanç olarak görüyoruz.

Seçmen, sandığa giderek yahut gitmeyerek siyaset kurumuna vermesi gereken mesajı vermiştir! Verilen mesajları, kendi sorumluluğuyla doğru muhasebe eden siyaset için de önümüzdeki dönem, bir imkândır.

Biz, her zaman, milletimizin derin irfanına ve hassas terazisine güvendik ve itimat ettik. Seçilen arkadaşlara, başarılar diliyoruz. Allah, devletimize, milletimize zeval vermesin. Türk Milleti'nin mutlu ve müreffeh yarınları için mücadelemiz ve yürüyüşümüz devam edecek.

31 Mart bizim için bir milattır! Memleketin çözülmez dertleri yoktur. Memleket, demokrasi yoluyla bütün sorunlarını aşabilecek, hem iradeye hem de bu sorunlara yetebilecek müktesebatı olan insanlara, insan gücüne, evlâtlarına sahiptir.

Biz, önümüzdeki dönem Türk Milleti'nin bugün bulduğundan daha iyi bir ülke bulabileceği şartlarda, ne yapmamız gerekiyorsa alın teri dökmeye, gayret etmeye devam edeceğiz.

Milletimize, güçlü gelecek ve güçlü yarınlar diliyoruz. Seçim sonuçları, herkese hayırlı uğurlu olsun...’’