Yavuz Ağıralioğlu kimdir? nereli? kaç yaşında? evli mi?

Yavuz Ağıralioğlu, 1 Şubat 1972 tarihinde Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Eğridere köyünde doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Yozgat Sorgun'da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur.

1995-1997 yılları arasında Nizâm-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Bu sürecin ardından aktif siyasi faaliyetlerine devam eden Ağıralioğlu, 2002 seçimlerinde Trabzon'dan milletvekili adayı olmuş ve Temmuz 2003'te gerçekleşen kurultayda Büyük Birlik Partisi Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi seçilmiş, kongre sonrasında ise Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Yavuz Ağıralioğlu, öğretmen olan babası Mustafa Ağıralioğlu gibi aynı mesleği icra eden Bilge Ağıralioğlu ile evlidir ve Ağahan Giray, Fatma Ahsen ve Elif Rüveyda adında üç çocuğa sahiptir. Halen Türkiye İnisiyatif Merkezi'nin başkanlığını yapmaktadır. Siyasi faaliyetlerinin yanı sıra Sorgun'da bulunan kaplıca tesisleri ve Ankara merkezli peyzaj ve inşaat firmasıyla ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Yavuz Ağıralioğlu, 27. dönemde İYİ Parti İstanbul milletvekili adayı olmuştur.

Neden seçim iki tur dedi?

“Allah’tan seçim iki tur. Üçüncü tur olsa Kemal Kılıçdaroğlu elinde halifelik bayrağıyla İslam İşbirliği Teşkilatı’na gidecek.” ifadelerini kullandı.