BUĞDAY 7 BİN LİRAYI AŞTI!

GÜNDEM, Uncategorized

YAVAŞ:MAZBATAYI ALDIĞIMIZ GÜN SANDIKLARI UNUTTUK

Bu haber 14 Nisan 2021 saat 8:53 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı 5. Birleşimine başkanlık etti. Başkan Yavaş meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ ve EGO Genel Müdürlüklerinin 2020 yılı faaliyet raporu açıklandı. Faaliyet raporlarının sunulduğu  Belediye Meclisinde, AK Parti ve MHP grubu adına grup başkan vekilleri, ilçe belediye başkanları ile meclis üyeleri söz alarak faaliyet raporlarına ilişkin görüşlerini dile getirdiler. Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesapları ve ABB TV’den canlı yayınlanan ve yaklaşık 1 milyon kişinin izlediği Meclis Toplantısı 13 saat sürdü. Göreve geldiği 2 yılın özetini videolarla açıklayan Mansur Yavaş, “Para gücüyle güven inşa edebilir misiniz? Sadece parayla, halkın sizin hakkaniyetinize ve adaletinize güvenmesini sağlayabilir misiniz? Para sayesinde ‘güvenilir adam’ kimliğine sahip olabilir misiniz? Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin 2020 Şeffaflık Ödülü’nü bizlere vermesi, sadece bizim değil Ankara’nın gururudur” dedi.

ARTIK ANKARA’DA BELEDİYE KAYNAKLI BİR AYRIMCILIK YOK

Gökdelenleri rant kapısı yapan, plastik ve demiri kutsayan bir belediyecilik anlayışına son vermek için kolları sıvadıklarını belirten Yavaş, şu açıklamalarda bulundu, “Betona sevdalı, gelişmişliği asfaltla ölçen, gökdelenleri rant kapısı yapan, plastik ve demiri kutsayan bir belediyecilik anlayışına son vermek için kolları sıvadık. Önceliğimiz insan olmalıydı. İnsanın, mutlu, huzurlu ve sağlıklı olmadığı bir şehirde, yolun da, köprünün de asfaltın da pahalı heykel ve oyuncakların da hiçbir değeri olamazdı. Kimsenin aç ve açıkta kalmamasını, halkın sağlığını ve canını ihtiyaçlar sıralamasının en tepesine yerleştirdik. ‘Halk belediye içindir’ kalıbını kırdık, uygulamalarımızla belediyeyi gerçek sahibine, yani halka iade ettik. Bu şehrin hakimleri veya ayrıcalıklı üstünleri değil, memurları olduğumuz bilinciyle hareket ederek, belediyeyi gerçek sahibi olan halkın denetimine açtık. Çok şükür ki hedeflerimizi tutturduk. Artık Ankara’da belediye kaynaklı bir ayrımcılık yok. Şehirde artık gerilim üreten ve insanları birbirine düşürmekten keyif alan bir yönetim yok. Halkın adaletinden kuşku duyduğu bir yönetim yok. Peki ne var? Huzur var, adalet var, güven var, kardeşlik var, dayanışma var. Belediye hizmetleri anlamında siyasi ayrıcalığın oluşturduğu nefret ve gerilim yok, iyilikte yarışma var, karşılıklı yara sarma var.”

KÖTÜ AYRIMCILIĞI TARİHTEN SİLDİK, LÜKS VE İSRAFA SAVAŞ AÇTIĞIMIZ GİBİ KAYIRMACILIĞA DA SON VERDİK

Beş para etmez heykel, oyuncak ve saatlere görmemişler gibi dünyanın parasını verebilirsiniz. Ya güven? Para gücüyle güven inşa edebilir misiniz? Sadece parayla, halkın sizin hakkaniyetinize ve adaletinize güvenmesini sağlayabilir misiniz? Sorularını yönelten Yavaş, Mazbatayı aldığımız günden itibaren sandıkları unuttuk diyerek, “Paranız varsa maddi anlamda her şeyi yapabilirsiniz. Göğü kapatan gökdelenler dikebilirsiniz. Asfalt üzerine asfalt atabilirsiniz. Köprüler, kavşaklar inşa edebilirsiniz. Beş para etmez heykel, oyuncak ve saatlere görmemişler gibi dünyanın parasını verebilirsiniz. Ya güven? Para gücüyle güven inşa edebilir misiniz? Sadece parayla, halkın sizin hakkaniyetinize ve adaletinize güvenmesini sağlayabilir misiniz? Para sayesinde ‘güvenilir adam’ kimliğine sahip olabilir misiniz. Bizim herhangi bir semte veya köye hizmet götürürken adaletsizlik yaptığımıza dair, bize oy verenleri öncelediğimize dair, partizanca davrandığımıza dair eleştiri getirebilecek tek bir kişi bile çıkmaz, çıkamaz. Çünkü örnek gösteremez. Mazbatayı aldığımız günden itibaren sandıkları unuttuk. Hangi semt veya köyün bize ne kadar oy verdiğini hafızamızdan sildik. Kendi rozetimizi söz verdiğimiz gibi çıkardık, Ankara’nın hafızasında var olan ayrımcılığı belediyenin içine sokmadık. ‘Önce partili, önce yandaş, önce paydaş, önce akraba veya dost’ gibi kötü ayrımcılığı tarihten sildik, lüks ve israfa savaş açtığımız gibi kayırmacılığa da son verdik.” dedi.

 TÜRKİYE DÜNYA ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ KONUŞUYOR

Dünyada Ankara büyükşehir Belediyesinin konuşulduğunu ifade eden Yavaş,  “Ankara’da, Türkiye’de ve dünyada bir Ankara Büyükşehir Belediyesi gerçeği konuşuluyor. 28 yıldır dünyada yolsuzlukları izleyen ve raporlar hazırlayan en önemli kuruluş Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin 2020 Şeffaflık Ödülü’nü bizlere vermesi, sadece bizim değil Ankara’nın gururudur. Belediyeyi, savurganlığın ve yolsuzluğun pençesinden kurtardık. İşte bu ödül, o mücadelenin karşılığıdır. Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Fitch, sağladığımız mali disiplin ve borç yönetimindeki başarı dolayısıyla belediyemizin kredi notunu AAA olarak belirledi. Aynı zamanda belediyemizi ülkemizde kredibilitesi en yüksek belediye olarak tescil etti.” dedi.

HALKA ASBESTLİ BORULARDAN SU İÇİRMEYE DEVAM EDECEKSİNİZ

Halk sağlığının her şeyden öncelikli olduğunu vurgulayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yüzlerce köyün kanalında açıktan lağım akması birilerini rahatsız etmeyebilir ama bizi eder. Asıl belediyecilik budur ve biz şimdi o köyden bize oy çıkmış mı çıkmamış mı demeden gereğini yapıyoruz. Şu çağda Ankara’nın bazı mahalle ve köylerine tankerle su taşınıyor. Kaynakları şişme Dinocanlara, dinozorlara, uçak ve helikopterlere akıtıp Ankaralıyı ihmal edenlere karşı seslerini çıkarmayanların, bizi algı belediyeciliğiyle suçlaması maalesef tıbbın konusudur. Ankara’da hala tankerle su taşınan yerler varken, bizden bunları halletmek yerine uçuk projeler bekleyenler, beklemeye devam etsinler. Yapmayacağız, çünkü önceliğimiz halk ve onun sağlığı olacak. Milyon dolarları Çin’den getirdiğiniz oyuncaklarda batıracaksınız, halka asbestli borulardan su içirmeye devam edeceksiniz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.