YAVAŞ: KATILIMCI YÖNETİM ANLAYIŞINI BENİMSİYORUZ

Bu haber 08 Kasım 2019 saat 8:18 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara gibi sürekli nüfusu artan kentlerin en büyük sorunlarının nüfus artışının olduğunu belirterek, inovatif ve akıllı uygulamalar ile vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projelere odaklandıklarını vurguladı. Kentlerin artan nüfus ile birçok sorunla karşı karşıya kaldığını söyleyen Başkan Yavaş, “Tüm bu sorunlara katılımcı bir belediyecilik anlayışı içerisinde yaklaşıyor, inovasyon ve akıllı çözümler üzerinde yoğunlaşıyoruz. Tek kişilik yönetim modelinden birlikte yönetim modeline geçerek, kente dair sözü olan tüm paydaşları çözümün parçası haline getiriyoruz” dedi.
Kentte yaşayan bütün paydaşların kente dair görüşlerine önem verdiğini dile getiren ve toplantıda ikili görüşmeler de gerçekleştiren Başkan Yavaş, inovatif ve akıllı uygulamalar ile vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projelere odaklandıklarını vurgulayarak, iklim eylem planını hazırladıklarını da açıkladı: “Tüm dünyayı etkileyen ve hepimizin kaçınılmaz olarak karşı karşıya kaldığı iklim değişikliği ile mücadeleye özel önem veriyoruz. Bu amaçla iklim eylem planı hazırlıklarına başladık.
Bunun dışında kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın tarımsal kapasitesini artırmak için sulu tarıma geçiş projeleri üreterek, hem verimliliği artırmayı hem de kentsel gıda güvenliğini sağlamayı amaçlıyoruz. Amaçlarımızdan biri de kırsal alandaki istihdamı artırarak, kente göçü önleyecek tedbirler almak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.