Bursa’da telefonla aradığı yaşlı vatandaşları, isimlerinin terör örgütüne yapılan operasyonda geçtiği yalanıyla korkutup, milyon liralık vurgun yapan 19 yaşındaki sahte polis, gerçek polisler tarafından tarlada mevsimlik işçi halinde yakalandı. 

Yaşlıları Korkutup Milyonluk Vurgun Yapan Şüpheli Tarlada Yakalandı 

Konuya dair edinilen bilgiye göre, Bursa’ nın Osmangazi ilçesi Yenibağlar Mahallesi’nde oturan C.A.’yı (68) cep telefonundan arayan bir kişi kendisini polis olarak tanıttıktan sonra isminin terör örgütüne yapılan operasyonda geçtiğini söyleyerek korkuttu. Yaşlı kişiyi kandıran dolandırıcı, kurtulması için ne kadar para ve altını varsa vermesi gerektiğini söyledi. 

Sahte polise inanan C.A., evde bulunan 44 adet Cumhuriyet altını, 23 adet çeyrek altın, 7 adet yarım altın, 1 adet Ata altını, 1 adet takı seti, 2 adet bilezik, 1 adet beyaz altın set, 7 adet yüzük, 3 adet kolye ucu, mor taşlı kolye ucu yüzük ve küpe seti, 2 adet zincir bileklik, 1000 dolar para ve 2 adet kolyeyi poşete koyarak eve gelen sahte polise verdi ancak dolandırıldığını anlayınca durumu polise bildirdi.  

Diğer bir olay ise Gemlik ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşandı. 74 yaşındaki L.A.’yı arayan sahte polis, benzer yalanlarla korkuttuğu yaşlı adamdan, 5 adet bilezik, 2 adet çeyrek altın, bin 200 euro alrı. Dolandırıldığını anlayan L.A. da durumu polise bildirdi. 

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri yapılan ihbarlar üzerine harekete geçti. Ekipler yapılan çalışmalar sonucu dolandırıcının 19 yaşındaki E.S. olduğunu tespit etti. 

İzini kaybettirmek için mevsimlik işçi olarak tarlada çalışan E.S., kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Emniyete götürülen E.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

İHA

İnterpol’ün aradığı şüpheli Ürgüp’te yakalandı! İnterpol’ün aradığı şüpheli Ürgüp’te yakalandı!