Son günlerde google arama motorlarında Yaşar Alptekin'in eşi Nilgün Altınyayla hakkında merak edilenler araştırılmakta. Vatandaşlar tarafından merak ediliğ araştırılan konu hakkındaki detayları haberimizde sizler için araştırdık. Peki, Yaşar Alptekin Tesettürlü eşi kim? Nilgün Altınyayla kimdir kaç yaşında nereli? Nilgün Altınyayla'nın kaç çocuğu var? gibi merak edilenlerin cevapları haberimizde. İşte detaylar.... 

Yaşar Alptekin Tesettürlü eşi kim?

Yaşar Alptekin, 1988 yılında tekstilci Nilgün Altınyay ile evlenmiştir. Çiftin, bu evlilikten olan kızları Ayris Alptekin'de oyuncudur. Yaşar Alptekin'in eşi Nilgün Altınyay 2020 tarihinde vefat etmiştir.

Nigün Altınyay

Nilgün Altınyayla kimdir?

Modacı Nilgün Altınyay, 1956 yılında dünyaya geldi. Aralarındaki 8 yaş farkı nedeniyle o dönem eleştirilere maruz kalsa da, Nilgün Altınyay bir röportajında "Yaş farkı önemli değil, evlilikte asıl önemli olan sevgi ve anlayış" açıklamasında bulunmuştu. İlk evliliğini 1973 yılında müteahhit Yavuz Altınyay'la yapan Nilgün Altınyay, bu evlilikten sonra 16 yıl sonra boşandı. 1991 yılında Yaşar Alptekin ile ikinci kez evlenen Nilgün Altınyay'ın bu evliliği de 1995 yılında sona erdi. Bu ikinci evliliğinden Ayris Alptekin isminde bir kızı olan Nilgün Altınyay, ilk eşinin soyadını kullanmaya devam etti ve boşanma nedenini "Eşim çalışmama karşı çıkıyordu, ama ben kendi kararımı verdim ve ayrıldık" şeklinde açıkladı. Nilgün Altınyay, 22 yıl sonra Yaşar Alptekin ile tekrar evlenerek hayatına devam etti.

Nilgün Altınyayla kaç yaşında?

Nilgün Altınyayla 1956 yılında dünyaya gelmiştir. Modacı Nilgün Altınyay, Yaşar Alptekin ile 25 yıl sonra tekrar nikah masasına oturmuştu. Ancak, 2 Aralık 2020 tarihinde hayatını kaybetti. Yaşar Alptekin, eşinin bir süredir akciğer kanseriyle mücadele ettiğini söyledi. 

Gazeteci Ali Çağatay kimdir nerelidir? Gazeteci Ali Çağatay kimdir nerelidir?

Nilgün Altınyayla'nın kaç çocuğu var? 

Tekirdağ Şarköy doğumlu olan Yaşar Alptekin, 10 Mart 1962 tarihinde dünyaya geldi. Alptekin, genç yaşlarda mankenlik kariyerine adım attı ve ardından oyunculuğa geçiş yaparak dizi ve sinema filmlerindeki rolleriyle dikkatleri üzerine çekti. Özellikle "Lambada (Gençlik Ateşi)" filmi ile oyunculuk ve dans yeteneğiyle tanındı. Ayrıca çeşitli özel televizyon kanallarında tanıtım filmlerinde yer aldı. Hac vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara da ziyarette bulunan Alptekin, "Düzceli Mehmet" adlı bir tiyatro oyununda da rol almıştır. İlk evliliğinden bir kızı olan Yaşar Alptekin, ikinci evliliğini Nilgün Altınyay ile yapmıştır. Ancak bu evliliği, gizlice yapılan imam nikahıyla gerçekleşmiş ve kısa bir süre sonra sona ermiştir.  Nilgün Altınyay'ın kızı Ayris Alptekin'de oyuncudur.