YARINLARIMIZIN TEMİNATI GENÇLERDİR

Bu haber 16 Kasım 2019 saat 8:09 'de eklendi.

Polatlı Kent Konseyi Gençlik ve Çocuk Meclisi Olağan Genel Kurulu Toplantısı, Polatlı Kent Konseyi binası toplantı salonunda yapıldı.
Çocuk Meclisi Olağan Genel Kurulu Toplantısı; açılış ve yoklama, divan seçimi, divane yetki verilmesi, Saygı Duruşu ardından İstiklal Marşı, Kent Konseyi Başkanı Salih Tekeli’nin açılış konuşması, Kent Konseyi Gençlik ve Çocuk Meclisi faaliyet raporunun okunması ve onaylanması, Gençlik ve Çocuk Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Meclisi seçimi, seçilen Gençlik ve Çocuk Meclisi Başkanının konuşması, dilek ve temenniler ile son buldu.
Yetkili divanın huzurunda faaliyet raporunun okunması ile gerçekleştirilen Gençlik ve Çocuk Meclisi Genel Kuruluna; Kent Konseyi Yönetimi, Kent Konseyi Üyeleri, Gençlik Meclisi, Kadın Meclisi, Tarım Meclisi, Engelli Meclisi üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Polatlı Kent Konseyi Başkanı Salih Tekeli, Gençlik ve Çocuk Meclisi Olağan Genel Kurulu hakkında konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu;
“Gençlik ve Çocuk Meclisi Genel Kurulumuz ile tüm meclislerimizi oluşturmuş olarak Polatlı’mıza ‘Birlikte İlerleye’ sloganı ile daha aktif ve yararlı hizmet etmeye devam edeceğiz.”
TEKELİ: GENÇLERİMİZ, BİZİM EN BÜYÜK HAZİNEMİZDİR
“Hepsi birbirinden değerli, pırıl pırıl gençlerimizin heyecanı Marka Şehir Polatlı’nın inşasında bizlere büyük güç vermektedir. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz gençlerimiz, bizim en büyük hazinemizdir. Gençlik ve Çocuk Meclisleri şehrimizin enerji ve dinamizmi konusunda atan kalbidir.”
Polatlı Kent Konseyi olarak ortak arzumuz şehrimizde tüm gençlerimiz için sosyal hayatı canlandırmak, evlatlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak olduğunu belirten Polatlı Kent Konseyi Başkanı Salih Tekeli;
“Gençlik ve Çocuk Meclisimizin gerçekleştireceği çalışmalarla Polatlı’mızı bu hedeflere götürme hususunda büyük katkıda bulunacağına inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Olağan Genel Kurulumuzun Polatlı’mıza ve kıymetli hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, tüm gençlerimize görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.
Polatlı Kent Konseyi Başkanı Salih Tekeli’nin konuşmasının ardından yapılan oylarla birlikte İlker Kozan Çocuk Meclisi Başkanı olarak seçildi.
Çocuk Meclisi Başkanı olarak seçilen İlker Kozan duygu ve düşüncelerini şu ifadelerle dile getirdi;
“Konu gençler, yani bugünü yaşayan yarınımızın teminatı olan gençler, sizleri Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere verdiği değeri belirten sözüyle selamlamak istiyorum;
‘Gençler! Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yüceltecek ve sürdürecek sizsiniz.’
Gerçekten de biz gençlere çok fazla iş düşüyor. Polatlı Kent Konseyi Gençlik Meclisi kent içinde yaşayan, okuyan, çalışan var olan gençlerin dil, din, ırk, kültür, sınıf, eğitim ve düşünce farkı gözetmeksizin gençliği temsil etmek adına kurulan gençliğin demokratik sesini duyuracak olan, yeni gençlik meclisi aktif yönetim kadrosu ile gençlerin toplumsal yaşamın her alanında söz sahibi olmasını istemektedir.”
Gençlerin ihtiyaçlarına uygun projeler hayata geçirmenin önemini vurgulayan Çocuk Meclisi Başkanı olarak seçilen İlker Kozan;
“Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehrin Gençlik Meclisi Başkanı olarak seçilmenin gerçekten ağır bir sorumluluk olduğunu vurgulamak istiyorum. Gençlik Meclisinin yeni dönemde önceliği, Polatlı’da yaşayan gençlerin ihtiyaçlarına uygun projeler hayata geçirerek, Polatlı’da yaşayan gençliğin temsilcisi olmaktır.”
KOZAN: GENEL KURULUMUZUN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM
“Sözlerime son vermeden önce beni bu göreve layık gördüğünüz için kıvanç duyuyorum. Bizlerin her zaman yanında olan bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya, Kent Konseyi Başkanı Salih Tekeli’ye teşekkür ediyorum. Olağan Genel Kurulumuza katılan herkese teşekkür ediyor ve genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.