Yargıtay Birinci Başkan Vekili ve Ceza Genel Kurulu Başkanlığı seçimleri bugün yapıldı. Yargıtay’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Üçüncü Ceza Dairesi Üyesi Ahmet Ömeroğlu, 182 üyenin oyunu alarak Yargıtay Birinci Başkan Vekili ve Ceza Genel Kurulu Başkanlığına seçildi.

Ahmet Ömeroğlu kimdir?

Mamak’ta düzenlenen 19 Mayıs Dart Turnuvası'nda öğrencilerden büyük başarı Mamak’ta düzenlenen 19 Mayıs Dart Turnuvası'nda öğrencilerden büyük başarı

Ömeroğlu, 05.03.1969 tarihinde doğdu. İvriz Öğretmen Lisesi mezunu olan Ömeroğlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra askerliğini Hademköy/İstanbul'da kısa dönem olarak tamamladı. Ankara'da hâkim adayı olarak mesleğe başlayan Ömeroğlu, kariyeri boyunca Ürgüp/Nevşehir, Kırlıova/Bingöl, Dalaman/Muğla, Zile/Tokat, Mardin ve Konya Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulundu.

Yargıtay Birinci Başkan Vekili Belli Oldu 1

15.12.2014 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Ahmet Ömeroğlu, Yargıtay Üçüncü Ceza Dairesi Üyesi olarak görev yaparken, Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nun 08.05.2024 tarihinde Birinci Başkan Vekilliğine (Ceza Bölümü) seçildi. Halen bu görevi sürdüren Ömeroğlu, zorlu ve önemli bir görevde üstlenmiş bulunmaktadır.

İHA