Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, Sakarya'da bir boşanma davasında yerel mahkemenin kararını onadı. Davaya göre koca, karısının yersiz kıskançlık ve başkalarının yanında kendisine hakaret ettiği iddialarıyla boşanma davası açtı.

MSB'den Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yılına özel klip! Ferhat Göçer'in yazdığı marşla kutlandı MSB'den Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yılına özel klip! Ferhat Göçer'in yazdığı marşla kutlandı

Yargıtay, Başkalarının Yanında Hakaret Etmeyi Boşanma Sebebi Saydı (1)

Yerel mahkeme, kadının eşine başkalarının yanında hakaret ettiği ve bu durumun toplum nazarında eşi için zor duruma düşmesine yol açtığı gerekçesiyle kadını tam kusurlu bulmuş ve boşanmaya karar vermişti.
Kararın ardından kadın, kararın tekrar değerlendirilmesi için istinaf başvurusu yaptı. Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Hukuk Dairesi, kadının istinaf başvurusunu reddetti.

Bunun üzerine kadın, Yargıtay'a temyiz başvurusunda bulundu. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, temyiz incelemesinde yerel mahkeme kararını hukuka uygun bulduğunu belirterek, kadının tam kusurlu kabul edilmesine yönelik yerel mahkeme kararını onadı. Kararda, davalı kadının davranışlarının eşini toplum nazarında zor duruma düşürdüğü ve bu durumun boşanma gerekçesi olarak yeterli olduğu vurgulandı.

Kaynak: T24