YAPILANDIRMA İÇİN SON GÜN 1 ŞUBAT

Bu haber 28 Ocak 2021 saat 8:01 'de eklendi.

Bir çok vatandaşın büyük bir merak ile beklediği vergi borcu yapılandırma süresi uzatılarak büyük bir kolaylık sağlanmıştı. Bu doğrultuda vergi borcu olan vatandaşlar için yapılandırmada son günlere girildi. Sunulan bu yapılandırma imkanı ile vatandaş bir çok vergi borcunu yapılandırabilecek ve yapılandırdığı borcunu ikişer aylık ödeme planı ile ödeye bilecek. 7256 sayılı yapılandırma kanunu ile Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi, Katma Değer Vergisi, Stopaj Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Yargı Harçları, Vergi aslına bağlı cezaları (vergi ziyaı cezası), Vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarını, Öğrenim ve/veya katkı kredisi borçlarını, Trafik para cezalarını ve bazı idari para cezalarını ( hıfzıssıhha kanunu gereği düzenlenen cezalar, tütün ve tütün ürünleri hakkında düzenlenen cezalar, düzenleyici denetleyici kurul cezaları kapsam dışıdır.)

YAPILANDIRMAYA NERELERDEN BAŞVURABİLİRİM?

Vergi borcu yapılandırmasının tarihinin uzatılması ile birlikte yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlar 01 Şubat 2021 tarihine kadar, Gelir İdaresi Başkanlığı internet adresi (www.gib.gov.tr) üzerinden, e-devlet (turkiye.gov.tr) üzerinden İnteraktif Vergi Dairesine giriş yaparak, Bağlı olunan vergi dairesine şahsen veya posta yoluyla başvurular yapılabiliyor. Birçok kişi yapılandırmadan faydalanmak isteyebileceği için yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle mağdur olunmaması için yetkililer vatandaşı işlemlerini son güne bırakmaması konusunda uyardı.

ÖDEME PLANI NASIL OLACAK?

7256 sayılı yapılandırma kanunu ile Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi, Katma Değer Vergisi, Stopaj Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Yargı Harçları, Vergi aslına bağlı cezaları (vergi ziyaı cezası), Vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarını, Öğrenim ve/veya katkı kredisi borçlarını, Trafik para cezalarını ve bazı idari para cezalarını ( hıfzıssıhha kanunu gereği düzenlenen cezalar, tütün ve tütün ürünleri hakkında düzenlenen cezalar, düzenleyici denetleyici kurul cezaları kapsam dışıdır.) yapılandıran vatandaşlar borçlarını ikişer aylık ödeme planı ile 6, 9, 12, 18 eşit taksitler halinde ödeyebilecek. Taksitler nakit ödenebildiği gibi anlaşmalı banka kartları ve kredi kartlarından da ödenebilecek.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİNDE 2021 YILI 1. TAKSİT SON GÜNLER

31 Ocak 2021 tarihinin tatile rastlaması nedeniyle 1 Şubat 2021 tarihi mesai bitimine kadar vatandaşlar, Gelir İdaresi Başkanlığı internet adresi (www.gib.gov.tr) üzerinden, e-devlet (turkiye. gov.tr) üzerinden İnteraktif Vergi Dairesine giriş yaparak, Anlaşmalı bankaların banka kartı ve kredi kartı ile ödeme yapabildiği gibi vergi Dairelerine nakit olarak ödeme yapılabiliyor. Vergi daireleri 28-29 Ocak ve 01 Şubat 2021 tarihlerinde sabah saat 08:00 ile akşam saat 17:00 arasında kesintisiz olarak hizmet verecek. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.