YALDIZ: ASKİ’NİN İFLAS EDECEĞİNİ SAVUNMAK MANSUR YAVAŞ’IN VE CHP YÖNETİMİNİN BECERİSİZLİĞİDİR

Bu haber 26 Ekim 2022 saat 9:28 'de eklendi.

Polatlı’daki toplantıda konuşan AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Ebru Kurban Yaldız, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisinde alınan ASKİ’nin su tarifesine yüzde 50 indirim kararıyla ilgili polemik yaratıldığını söyledi. ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim öncesi Polatlı’daki vaatlerini hatırlatan Yaldız, “Eğer bugün suya indirim yapıldığı için Belediyenin yönetilemeyecek hale geldiğini savunuyorsa  ASKİ’nin iflas edeceğini savunuyorsa Ankara halkı bilmelidir ki Sayın Mansur Yavaş’ın ve CHP yönetiminin becerisizliğidir.” ifadelerini kullandı.

BİZİM DAVAMIZDA MAKAMLAR YOK BİZİM DAVAMIZDA NEFER OLMAK VAR

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Ebru Kurban Yaldız, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Biz AK Parti’yi milletimizle kurduk ve büyüttük ve tüm engellemeleri de hep beraber göğüs gördük. Bizim davamız senlik benlik davası değil bizlik davası. Bizim davamızda makamlar yok bizim davamızda nefer olmak var. 20 yıllık iktidar sürecimizde sayamayacağımız onlarca hizmet ver. Kars’tan Ardahan’a ve dahi Edirne’ye Trabzon’dan Antalya’ya sayamayacağımız onlarca hizmete bu parti imza attı. Bugün biz Türkiye’de bir zihin devrimi yaptık. Biz Türkiye’de çok değişime dönüşüme imza attık. Ancak değiştiremediğimiz tek bir şey var ki bu ülkede 6 artı birlik masada ki muhalefet zihniyetidir. Bugün başka yarın başka başka  cümleler kuran bu muhalefet yöneticileri kendi yaptıklarını kendi söylemlerini bir gün başka bir gün başka şekilde yansıtmaktadırlar. Bunu da maalesef İstanbul ve Ankara da ki yerel yönetimlerde görüyoruz.”

ÜFE ZAMLI SU TEKLİFİ MİLLET İTTİFAKI MECLİS ÜYELERİNİN OYLARI İLE GEÇTİ

“Geçen hafta biz   Ankara’nın  hizmet aldığı suyla ilgili polemik yaşadık.  3,5 yıldır görevde olan CHP  yönetimi ve Mansur Yavaş  su ile ilgili 4 kez zamla ilgili talepte bulundular. Ak Parti Ve MHP grubu olarak bu gelen zam isteğine hayır dedik. En sonunda baktık ki  bizi çalıştırmıyorlar önergelerimizi reddediyorlar diye polemik yaratmaya başladılar. Mansur Yavaş’ın son teklifi olan su zammında da şöyle bir detay var. Üfe  farkının  suya zam olarak yansıtılması teklifini dedik ki MHP ve Ak Parti grubu olarak  çekimser oy kullanalım buyurun siz geçirin. ÜFE zamlı su teklifi CHP ve İYİ partili  meclis üyelerinin oyları ile meclisimizden geçti.”

KÖYDEN GELEN BU FERYADA KULAK TIKAYAMAZDIK

“Fakat köylerimizden feryat sesleri yükselmeye başladı, bir baktık ki 3,5 yılda suya yüzde 400 zam gelmiş. Köyden gelen bu feryada kulak tıkayamazdık. Grubumuzla birlikte yüzde 50  indirim yapılmasına dair AK Parti olarak bir teklif verdik. MHP grubu ile birlikte  indirim sürecini gerçekleştirmiş olduk.”

SUYA İNDİRİM VAADİ TWETLERİ HALA DURUYOR

“Sayın Yavaş seçimden önce hepimizin bildiği şu cümleyi kullandı “su  insanlık hakkıdır Allah’ın suyu. köylerimize suyu 3,5 kuruş olarak vereceğiz dedi. “Suya zam yapmayacağım hatta su  tarifesine de indirim yapacağım vaadini vererek twetler attı o twetler hala  sosyal medyada duruyor. Tüm bu vaatlere rağmen suya yüzde 400 gelen bu zamma  kulak tıkayamazdık.”

ZAMMI ŞİDDETLE SAVUNAN YAVAŞ SUDA İNDİRİM GERÇEKLEŞMESİNİN YASAL OLMADIĞINI SÖYLEDİ

“Sayın Yavaş bununla yetinmeyip radikal bir zam savunuculuğu yapmaya başladı. Zamlı su satılmazsa işçileri işten çıkartmakla yardım alanların yardımlarını kesmekle, Ankara  halkına hizmetleri etmemekle billboardlara çıktığı ilanlar ve vatandaşımıza attığı mesajlarla  Ankara halkına bunu duyurmaktan utanmadı. Zammı şiddetle savunan Yavaş suda indirim gerçekleşmesinin yasal olmadığını söyledi. Diğer bir taraftan da  zaten  biz maliyetinin altında su veriyoruz diyerekte bize etmiş olduğu tehdidi  kendi aslında yaptığı şeyi ikrar etmiş oldu.”

BELEDİYELER KAR ETMESİ GEREKEN KURUMLAR DEĞİLDİR

“Belediyeler ticarethane değildir, belediyeler kar etmesi gereken kurumlar değildir. Kaldı ki pek çok   Büyükşehir belediye sınırları içinde suyun metreküpü ortalaması 7 TL’ dir. Maalesef  Ankara’mız Türkiye’de en yüksek fiyattan suyunu içmektedir  Yaptığımız bu indirimle ortalamayı yakalamış bulunmaktayız. Seçimde önce  Sayın Yavaş Ankara’nın kaynağı bol ama doğru yönetilemiyor dedi. İyi doğru yönetilirse Beypazarı’ndan bile burayı idare etmek kolay dedi. Eğer bugün suya indirim yapıldığı için Belediyenin yönetilemeyecek hale geldiğini savunuyorsa ASKİ’nin iflas edeceğini savunuyorsa Ankara halkı bilmelidir ki  Sayın Mansur Yavaş’ın ve CHP yönetimin becerisizliğidir.”

12 BİN CİVARINDA PERSONELİ NEDEN İŞE ALDINIZ?

“Buradan sayın Yavaş’a soruyoruz; İhtiyaç olmadığı halde sırf diyet borcunuzu ödemek için 12 bin civarında personeli neden işe aldınız? Yatırım ve halka akması gereken kaynakları ,  halka hizmet etmek yerine personel ve  siyaset fonlarına ne kadar para ayırıyorsunuz? Algı üzerinden  sosyal medya belediyeciliği yapmak için sosyal medya  hesaplarınıza  ne kadar para aktarıyorsunuz? Su indirimin üç aylık toplam bedeli 500 bin TL.  Merkezi hükümetimiz sadece bu ay  1 milyon TL  Ankara Büyükşehir Belediyesine kaynak aktardı.Buradan şunu ifade etmek istiyorum yanlış bir algıya  kimse inanmasın. Bugüne  kadar  4 yıllık süreçte CHP ve İYİ partinin , Mansur Yavaş’ın  verdiği tekliflerin buna kredi ve borçlanmalar da dahil olmak üzere yüzde 98 mutabakatla evet dedik. Biz Ankara’mıza  ne olursa olsun hizmet gelsin diye teklifleri kabul ettik.”

POLATLI’YA GELSİN SORULARIMIZA CEVAP VERSİN

“Ankara’mız Türkiye’nin başkenti Sayın Yavaş bu 100 TL’lik et yardımı yapıyorum diye  protokol yolu üzerine utanmadan 100TL’lik yardımı bilboardlara reklam olarak çıktı. Garibana fukaraya yardım olarak verdiğiniz   sadece sosyal belediyecilikle övündüğünüz bu yardımları  merkezi hükümetten sadece bu ay 1 milyon TL gelmesine rağmen neden kestiniz? Hala algı belediyeciliği  yürütülmekte  ve Belediye  başkanı olarak Polatlı halkına gelip bizleri şikayet etti. Bende Polatlı’dan sesleniyorum kendisine Polatlı’ya gelsin ve bu sorularımıza cevap versin”

2023 HEDEFLERİMİZE BİR VE BERABER YORULMADAN YÜRÜYECEĞİZ

Yaldız konuşmasının sonunda ise birlik ve beraberlik mesajı vererek seçim mesajı verdi. Yaldız, “Cumhurbaşkanımızın yolunda 2023 hedeflerimize bir ve beraber yorulmadan yürüyeceğiz. Birlik olduğumuz sürece önümüze çıkan tüm engelleri bertaraf ederiz. 2023 seçimlerinde geleneksel hale gelen  balkon konuşmamızda Polatlı’mıza ve tüm teşkilatımıza 2023 yılında klasikleşmiş balkon konuşmasını dinlemeyi nasip etsin” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.