Yalçın Ayaslı kimdir? Yalçın Ayaslı kaç yaşında? Yalçın Ayaslı nereli? Yalçın Ayaslı ne iş yapıyor? Yalçın Ayaslı'ın hayatını haberimizde bulabilirsiniz...

Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır? 5 Kolay Lavabo Açma Yöntemi Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır? 5 Kolay Lavabo Açma Yöntemi

Yalçın Ayaslı kimdir?

Sosyal ağlarda ve basında adından sıkça söz ettiren Yalçın Ayaslı'nın kim olduğu merak ediliyor. Peki Türk iş dünyasının önemli isimlerinden Yalçın Ayaslı gerçekte kimdir? Yalçın Ayaslı 1946 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Atatürk Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1968 yılında ODTÜ Elektrik Mühendisliği'ni tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri'nde kaldıktan sonra 1973 yılında Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. 6 yıl ODTÜ'de öğretmenlik yaptıktan sonra geri döndü. Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti ve Hitit Mikrodalga şirketini kurarak büyük başarı elde etti. Şirket, 2014 yılında 2,45 milyar ciroyla rekor kırdı. Ayaslı, Türk kültür ve sanatının tanıtılmasına yönelik çeşitli kuruluşlar da düzenledi. Borajet, Armaggan, Narmarkan gibi firmalarda çalışan Ayaslı, halen ABD'de yaşamasına rağmen Türkiye'ye önemli katkılarda bulundu. Başarılarıyla Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinden biri olarak anılıyor.

Türk iş dünyasının önemli isimlerinden Yalçın Ayaslı'nın davasının en çok merak edilen yönlerinden biri de yaşı. Ancak Ayaslı'nın kesin doğum tarihi ve yaşı hakkında resmi bir kayıt bulunmuyor. Araştırmalara göre Yalçın Ayaslı, 1946 yılında Ankara'da doğdu. Ayaslı'ya göre bu bilginin 76 yıllık olması gerekiyor. Ancak Ayaslı'nın bir kısmının 1947 doğumlu olduğu öğrenildi. Bu durumda 75 yaşında olacağı tahmin ediliyor. Halen Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Ayaslı'nın, 1968 yılında ODTÜ'den mezun olduğu ve 1970'li yıllarda Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitimini tamamladığı biliniyor. Ancak resmi kayıtlarda doğrulanmış kesin bir doğum tarihi veya yaşı yoktur. Yalçın Ayaslı 77 yaşındadır.